Шлях в Науку починається зі Студентського наукового товариства!

Шлях в Науку починається зі Студентського наукового товариства!

Сьогодні в науковому житті ЗДМУ  важлива подія – попри карантинні обмеження,  відбувається наукова конференція студентів  «Досягнення сучасної медичної та фармацевтичної науки -2020». Вона проводиться в онлайн форматі. Ця  конференція  є своєрідним  підсумком  дослідницьких  робіт в наукових гуртках кафедр університету. Захід традиційний, упродовж років молода генерація перспективних дослідників демонструє результати досягнень у галузях медицини і фармації, таким чином прокладаючи шлях у науку.

Ректорат ЗДМУ  всіляко підтримує таку молодь, приділяє велику увагу  науковій роботі студентів, бо це запорука в перспективі  отримати якісний резерв для підготовки науково-педагогічних кадрів. Свідченням того є  факт, що цього року в  університеті створено  Координаційну раду, яка   опікуватиметься  науковою роботою студентів. Її очолив завідувач кафедри фармакології та медичної рецептури, професор Ігор Бєленічев, а секретарем став багаторічний голова СНТ, а тепер старший викладач кафедри анатомії  людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії  Юрій Абросімов.  До  складу також увійшли заступники деканів усіх факультетів та представники наукового товариства молодих вчених і студентів ЗДМУ. На кожній кафедрі призначені відповідальні за наукову роботу студентів, розробляються плани роботи студентських наукових гуртків. Результати перших кроків такої структури демонструє проведення зимової (відтепер таких буде дві на рік) студентської конференції.

Трансляція відбувалася з нового сучасного  багатофункціонального  навчально – наукового комплексу з бібліотекою. До учасників з вітальними словами звернулися -  ректор ЗДМУ професор Юрій Колесник, проректор з наукової роботи професор Валерій Туманський, голова  Координаційної ради професор Ігор Бєленічев, секретар  ради доцент Юрій Абросимов.

Перебіг конференції коментує голова Координаційної ради з наукової роботи студентів, професор Ігор Бєленічев : « Зимова студентська наукова конференція обіймає потужний пласт досліджень,  роботи представлені за напрямами : медико-біологічні  науки – біофізика, біологія, біохімія, фізіологія, гістологія, фундаментальна медицина- патологічна анатомія, патологічна фізіологія, мікробіологія, фармакологія, клінічна медицина – хірургія, акушерство й гінекологія, терапія, неврологія, психіатрія, наркологія, фтизіатрія, інфекційні хвороби, а також  лабораторна діагностика, фармація, стоматологія, фізична терапія та ерготерапія.

Вперше в Україні виокремлені в окрему секцію дослідження напряму – гуманітарні, біоетичні та правові аспекти медицини та фармації, - де свої доробки демонструють  студенти,молоді науковці  кафедри соціальної медицини, громадського здоров’я, медичного та фармацевтичного права  на чолі з доцентом Олександром Алексеєвим та кафедра суспільних дисциплін, очолювана професором Іриною Утюж.  Вперше в полі зору дослідників перебувають   правові аспекти  трансплантології, фальсифікації лікарських препаратів, правові аспекти проведення доклінічних та клінічних випробувань лікарських засобів,  фармацевтичного маркетингу  тощо.

Завдяки невтомній енергії та високому науковому потенціалу  професора Ірини Утюж, доповіді на цій секції були представлені яскравими інформаційними презентаціями і викладені в наукоємних тезах, що привернуло увагу учасників і гостей конференції. Свідченням широкого інтересу до цієї секції стала і найбільша кількість зареєстрованих учасників.   Привертає увагу й те явище, що у медичному закладі вищої освіти  на такому високому рівні   приділяється увага    гуманітарним аспектам медицини і фармації і в освітньому  процесі, і в науковій роботі. 

Цього року вперше представлені доповіді з нової спеціальності  «фізична терапія, ерготерапія», і це закономірно, її опановує все більше вступників в наш університет, яких цікавить, зокрема,  реабілітологія. Відрадно, що студенти цієї молодої спеціальності вже включилися в наукову роботу ЗДМУ. Незмінну цікавість викликають наукові  напрацювання кафедри лабораторної діагностики, де проводиться багато інноваційних проектів з молекулярно- біохімічних досліджень під керівництвом доктора біологічних  наук Сергія Павлова. Під керівництвом  Сергія  Павлова виявляються та вивчаються нові маркери пошкодження органів – мішеней при серцево – судинних патологіях, захворюваннях ЦНС, інфекційних та вірусних захворюваннях.  Результати  наукових пошуків представлені в доповідях магістрів і студентів цієї кафедри.  Це не випадково, адже за оснащенням, науковим і кадровим  потенціалом   кафедра лабораторної діагностики,  краща не лише в Україні, а й на пострадянському просторі.

Яскраво представлені  на науковому форумі кафедри фармакології та медичної рецептури, патофізіології, анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії, гістології, цитології та ембріології, медичної біології, паразитології та генетики.  Серед цікавих - дослідження   молодих  науковців під керівництвом  професора Олени Григор’євої , які займаються  дослідженнями механізмів  регенерації кісткової тканини, а також розробками фармакологічної модуляції цих процесів, - у цій площині заслуговують на увагу їхні  спільні дослідження з травматологами.

Кафедра патологічної фізіології на чолі з професором Ольгою Ганчевою плекає плеяду здібної до науки молоді,  яка працює  в галузі фундаментальної медицини, зокрема, вивчає   проблеми патогенезу хвороби Альцгеймера, цукрового діабету, артеріальної гіпертензії.

Привертають увагу наукового загалу конференції   роботи кафедри фармакології і медичної рецептури, де дослідники акцентують на вивченні молекулярно – біологічних механізмів нейродеструкції / ендогенної нейропротекції  та створенні нових лікарських препаратів з нейропротективною  дією .

У великих обсягах представлені дослідження хірургічного профілю, виконані під керівництвом професорів  Андрія  Никоненка, Сергія Завгороднього, Андрія Клименка, Володимира Перцова. Ми пишаємся досягненнями хірургічної школи ЗДМУ  в галузі  трансплантології, судинної  хірургії тощо. Молода генерація гідно продовжує потужні напрацювання  досвідчених представників хірургічної школи.

Продемонстрували плідний науковий пошук студенти – науковці, які працюють над темами досліджень на кафедрах терапевтичного профілю під керівництвом відомих вчених в галузі клінічної кардіології , професорів -  Вадима Візіра, Михайла Колесника, Віктора Денисовича Сиволапа,  Віталія Сиволапа. Порадували і наукові роботи в галузі  акушерства і гінекології, виконані під керівництвом професорів Юрія Крутя, Володимира Сюсюки, доцента Ірини Амро, присвячені проблемам невиношування та затримки розвитку плоду. 

Упевнено прокладає  шлях в науку плеяда молодих науковців – стоматологів, які під керівництвом професора Олександра Возного та  доцента Олега  Міщенка вивчають застосування нових матеріалів в імплантології.

Слід зазначити, що  інтерес до форуму значущий, уже  на самому початку трансляції   зареєструвалися  понад  230 учасників. За сприяння ректорату у короткий термін було видано збірник тез і програму. Слід відзначити  унікальну систему технічної підтримки,  ті умови, які дозволяють проводити такі конференції з потужною кількістю учасників, - високі  дозвільні можливості, потужні відеокамери створюють ефект особистої присутності учасників. Цим не може на сьогодні похвалитися жоден вищий навчальний заклад як нашого регіону, так і України.

Без сумніву, така конференція справить враження як для доповідачів, так і всіх, хто бажав долучитися до участі.  За кращі доповіді  буде визначено переможців, які отримають грамоти й цінні подарунки».

16.12.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar