Студентство ЗДМУ підкорює науку

Студентство ЗДМУ підкорює науку

У Запорізькому державному медичному університеті  триває  дводенна наукова конференція студентів – 2020, яка відбувається в рамках I туру «Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019 – 2020 н.р.». Організатором заходу є наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених.

Упродовж двох днів 75  учасників  представлять мультимедійні презентації своїх наукових досліджень на засіданнях дев’яти секцій : «Медико – біологічні основи захворювань людини», «Сучасні питання клінічної внутрішньої медицини», «Сучасна педіатрія, акушерство  і  неонатологія», «Актуальні питання хірургічних хвороб», «Сучасні підходи до аналізу та стандартизації біологічно – активних речовин», «Актуальні питання фізичної терапії та ерготерапії», «Актуальні питання стоматології», «Актуальні питання ЛОР –хвороб та офтальмології», «Актуальні питання фармації».  Головують на засіданнях секцій провідні науковці ЗДМУ, завідувачі кафедрами, професори, доценти. З року в рік студенти все сміливіше беруться досліджувати складні наукові проблеми, які перебувають на гребені  інтересів світової медицини.

"Усі учасники конференції, які представляють доповіді на нашій секції – допитливі й креативні молоді люди, які роблять перші, але досить упевнені кроки в царину науки, - зазначила  завідувачка кафедри патофізіології ЗДМУ, професор Ольга Ганчева, яка головувала  під час роботи секції «Медико – біологічні основи захворювань людини». -  Мені дуже цікаво з ними працювати. Серед молодих обдарувань, котрі відвідують науковий гурток нашої кафедри  – Анастасія Кучеренко, студентка шостого курсу , вона не новачок в науковій роботі, має відзнаку Академії наук України, торік посіла перше місце в конкурсі студентських наукових робіт в Національному медичному університеті ім. О.Богомольця. Анастасія самостійно  чудово моделює, проводить експерименти, вона досліджує гендерні відмінності впливу тренувань на організм чоловіків і жінок. Тренує щурів на спеціальній біговій доріжці, і методом тест – тредмілу  досліджує стан серця, показники артеріального тиску при фізичних навантаженнях. Студентка цілеспрямована, своє майбутнє пов’язує з подальшою роботою на кафедрі і наукою. Цікаві дослідження також представили на засіданні студенти 4 курсу Ілля Мітраков і Владислав Михайличенко, вони досліджують мозок, структуру гіпоталамусу, зміни тощо. Мають певні напрацювання, Влад торік отримав диплом номінанта конкурсу Академії  наук України, Ілля став переможцем олімпіади з фізіології. Ми всіляко допомагаємо молоді зростати, велике значення в цьому процесі відіграє потужна матеріально–технічна база кафедри, яка завдяки турботі ректорату, ректора ЗДМУ професора Юрія Михайловича Колесника, постійно оновлюється новітнім оснащенням і технологіями.  Студенти мають змогу виконувати дослідження нарівні з аспірантами, іншими науковцями, і це унікальна перевага нашого університету. А  такі наукові конференції дають молоді гарний досвід – навчають мистецтву презентації, умінню володіти аудиторією, освоювати методи статистики, чітко мислити, робити висновки».

Чи не найбільшу кількість, - аж чотирнадцять, - наукових робіт студенти представили на секцію «Сучасні питання клінічної внутрішньої медицини». Тут  ґрунтовні дослідження про перебіг захворювань та лікування серцево – судинних захворювань, про ефективність комплексної терапії  із застосуванням нестероїдних протизапальних препаратів у хворих з вертеброгенними больовими синдромами, особливості  стійкості мікобактерії туберкульозу у людей, які контактували з хворими на цю недугу та багато інших цікавих досліджень.

Наукові керівники кожної секції підтримують студентів, з інтересом слухають їхні презентації. Завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб, професор Олег Іванько, головуючи на засіданні секції «Сучасна педіатрія, акушерство і неонатологія», відзначив  самостійність та наполегливість авторів досліджень. Так,  студентка 5 курсу Олександра Нікорчук, працюючи над темою «Діагностичні можливості ультразвукової денсиметрії», не тільки провела велику кількість дослідів з вимірювання щільності кісток на денсиметрі, вона працювала на робочому місці лікаря і під керівництвом спеціаліста давала пацієнтам рекомендації, відтак узагальнення стали основою цікавої роботи.  Актуально прозвучала робота й Юлії Іванцівої, присвячена аналізу скринінгу підлітків з артеріальною гіпертензією в пубертатному періоді, виконана на підґрунті унікального кафедрального матеріалу.  Щедро дарувати студентам цікаві теми, надихати їх на творчість в науці – також добра прикмета наставників, професорсько–викладацького складу ЗДМУ.

Підсумовуючи виступи  студентів  по завершенні представлень робіт  на секції «Актуальні питання хірургічних хвороб», професор кафедри госпітальної хірургії Віктор Губка підкреслив, що з року в рік їхні теми стають все складнішими – від повідомлень до ґрунтовних доповідей. Професор дав цінні рекомендації авторам, як правильно робити узагальнення, подавати посилання на літературу, використані джерела тощо.

Дуже схвально  відгукнулася про напрацювання молодої  хірургічної генерації  доцент кафедри дитячої  хірургії та анестезіології, дитячий хірург Марина Макарова: «Відрадно, що ми побачили серйозні дослідження, які є не просто переказом історій хвороб, це і статистика й ретроспективи, й аналіз сучасних підходів до лікування, післяопераційних втручань. Доповідачі не читали з листа, грамотно відповідали на запитання, вони добре володіють тематикою, вміють подати матеріал, і головне – їм це до снаги!».

Марина Олександрівна прийшла підтримати свою  майбутню колегу, студентку 5 курсу Аліну Давидову,  яка доповідала про складну хірургічну проблему, пов’язану з оперативним лікуванням гастрошизису – рідкісної  вродженої вади, коли кишківник немовляти знаходиться поза черевною порожниною. У всьому світі серед крихітних  пацієнтів з такою вадою вкрай  висока летальність. Хірургам,доцентам  кафедри  Марині Макаровій, Ользі Лятуринській вдалося знайти ексклюзивний алгоритм оперативних втручань і значно знизити відсоток летальності немовлят. Така практика привабила і студентку Аліну Давидову,  яка вивчає операційні журнали, відвідує операції своєї наставниці. В результаті у неї склалася гарна самостійна робота, а в подальшому, є сподівання, й успішне майбутнє в дитячій хірургії та науці.

По завершенні  роботи секцій переможців нагородили дипломами, всіх учасників заохотили до подальшого творчого наукового пошуку.

 

7.02.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar