Студентам – про державні інституції з прав людини

Студентам – про державні інституції з прав людини

Сьогодні  студенти ЗДМУ мали зустріч з директором Департаменту регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, доктором юридичних наук, професором Сергієм Пєтковим.

На початку розмови  кандидат юридичних наук, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Михайло Аніщенко  зазначив, що в Запорізькому державному медичному університеті велика увага приділяється правовій освіті, упередженню будь-яких проявів корупційної діяльності, передусім, щоб захистити права і свободи  студентства, працівників закладу вищої освіти. Тому доброю практикою є відвідини колективу з просвітницькою місією відповідальними особами, котрі стоять на сторожі закону, впроваджують міжнародні стандарти в галузі прав людини.

Одним з таких цікавих для молоді співбесідників став доктор юридичних наук, професор Сергій Пєтков. Гість завітав у наш медичний виш не з порожніми руками. Зазначив, що він представляє не лише поважну державну установу, але й, як і Михайло Аніщенко,  і громадську організацію – об’єднання вчених Запорізької області, куди входять історики, психологи, юристи, краєзнавці тощо. Від цієї фундації університету передали з півсотні примірників літератури, яка прислужиться майбутнім медикам. Це книги з менеджменту у сфері послуг, фінансів і права, естетики, підручники з психології, матеріали конференції з права тощо.

Сергій Валерійович  детально зупинився на аспектах діяльності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, підкресливши, що зараз на перший план виступають такі гострі проблеми, як протидія катуванню людей, допомога тим, хто перебуває в полоні. Ці питання перебувають в полі зору, зокрема, омбудсмена Людмили Денісової, яка невпинно опікується тими, хто перебуває у полоні на території  держави – агресора, проводить потужну роботу з допомоги родинам таких громадян України. Постійної уваги працівників Секретаріату  також вимагає нагляд за умовами місць несвободи, де люди перебувають у вкрай важких обставинах, часто там обмежують їхні права. Це місця позбавлення волі – слідчі ізолятори, тюрми, колонії для відбуття покарань, а також психіатричні лікарні, дитячі сиротинці, будинки – інтернати для людей похилого віку.

Під час розмови зі студентами  було акцентовано також на тих питаннях, які в майбутньому стосуватимуться професійної діяльності майбутніх лікарів. Зокрема, науковець зупинився на окремих статтях Закону України  «Про запобігання корупції», в тих її розділах, де йдеться про  юридичну відповідальність за корупційні правопорушення, порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних проявів.

Студентам цікаво було дізнатися також  про юридичний  захист медиків, якого працівники у білих халатах в сучасних умовах потребують вельми часто.  Порушувалося також питання щодо доступу до медичної освіти з огляду на те, що тепер скасовано медичний огляд перед вступом до вишів, тим часом бувають прецеденти, коли  лікарями, і не тільки, хочуть стати психічно нездорові люди.

Розмова вийшла корисною і цікавою, адже студенти з перших рук  всебічно дізналися,  як вони можуть реалізувати власні права і як працюють державні інституції, куди в разі потреби може звернутися кожен громадянин країн

25.01.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar