Один день з життя медичного коледжу

Один день з життя медичного коледжу

     У медичному коледжі – робочі будні. Студентська молодь у білих халатах на лекціях і практичних, на перерві біля буфету ласує пиріжками без відриву від конспектів. Майже все,  як в  університеті. Адже навчальний заклад – підрозділ ЗДМУ. Тут готують медичних сестер за спеціальністю «Медсестринство» та фармацевтів за спеціальністю «Фармація, промислова фармація». 
     Стрімко спливає  вже другий семестр. Не впізнати в першокурсниках несміливу молодь, яка, здається,  ще зовсім недавно стояла у черзі до приймальної комісії подавати документи. Вони вже упевнені, старанні, вони тут свої.
     «Екватор навчального року успішно перетнув увесь колектив, за винятком двох студентів, каже директор коледжу Олександр Гужов. – Вони зараз наздоганяють програму, ліквідують заборгованість. Усього за партами  402 студенти, 110 з них –першокурсники, які органічно влилися в колектив. Поступово готуємось до ліцензійного іспиту «Крок», влітку випускники складатимуть його з хірургії, терапії, акушерства, гінекології, сестринської справи. Зазвичай, упродовж восьми останніх років «Крок» складають у нас  стовідсотково.
     Олександр Олександрович не може не похвалитися новинкою, яку облаштували для студентів у цьому навчальному році. Це аптека коледжу в кабінеті управління економікою фармації. Звісно, це навчальний її варіант, ліків у коробках немає. А решта все, як у справжній – касовий апарат, віконце, за яким кожен з майбутніх фармацевтів може максимально наблизитися до умов майбутньої роботи, прочитавши рецепт латиною і обслуживши свого одногрупника, який виступає в ролі пацієнта. Заняття у такому класі проходять цікаво й набагато ефективніше. 
     У приміщенні тепло, затишно.  У навчальному корпусі 16 навчальних кабінетів, лабораторії, облаштовані для занять зі спеціальності «Фармація» та Тренінговий центр – тут студенти опановують спеціальність «Медсестринство». До послуг студентів бібліотека з 14-тисячним фондом, її завідувачка Ольга Денисівна Борисенко завжди знайде потрібну літературу й підкаже, де шукати видання. Особливим попитом користуються підручники загальноосвітньої навчальної програми.
     Оглядини навчального закладу ми продовжили  у супроводі заступника директора з виховної роботи Тетяни  Закусилової.   У кабінеті медичної інформатики першокурсники, майбутні фармацевти, старанно прагнули подружитися з комп’ютером:  створювали  документи,  відкривали електронні скриньки, дехто шукав навчальну літературу.  «Майже половина дітей приїздить навчатися з районів, не всі  володіють комп’ютером, багато хто не має його вдома, або доступу до Інтернету,  - каже Тетяна Олександрівна. – Тому усі люблять цей затишний клас, тут шістнадцять робочих місць і викладач завжди підкаже і навчить». 
     Спокійна, напрочуд творча атмосфера панує в лабораторії з технології ліків. Таку створює тут кандидат фармацевтичних наук Тетяна Каплаушенко. Викладач у спілкуванні зі студентами випромінює тепло і світло, безмежно закохана у свою справу – технологія ліків для Тетяни Миколаївни є улюбленою стихією. Свого часу їй випало працювати в Луганській фармації, де у міжлікарняній аптеці процес закладався  майже наближеним до ідеального, як того вимагає наука про створення лікарських форм. Звичайно, і зараз своїм студентам викладач демонструє кращі зразки. «Сьогодні, наприклад, вивчаємо ізотонічні розчини, - розповіла Тетяна Миколаївна. – працюємо з третім випускним курсом, фармацевти. Діти хороші, старанні, з ними дуже цікаво. Цьогоріч випускаємо шістдесят фармацевтів, які працюватимуть в аптеках, частина з них продовжуватиме здобувати освіту в ЗДМУ.  Я розумію, як важливо дати їм поряд з грунтовною теорією практичні навички, над цим працюємо». 
     Приємно бачити в навчальних класах поряд зі студентами молоді обличчя їхніх викладачів. Такий курс на викладацьку молоду зміну взяла дирекція коледжу. Наставникам легко бути з вихованцями на одній хвилі. «Наш педагогічний колектив  фаховий, перебуває у творчому пошуку, працюємо в напрямку оптимізації змісту та організації навчального процесу відповідно до вимог освітньо-професійних програм, потреб мережі охорони здоров’я країни та регіону, - констатує директор коледжу Олександр Гужов, - це передбачає  пошук нових форм, методів навчання та виховання студентів, розвитку педагогічної майстерності, загальної культури, створення мотивації й умов для професійного вдосконалення.  Це завдання наші педагоги добре розуміють».
     Однією з представників молодої генерації викладачів є заступник директора з виховної роботи Тетяна Закусилова. Вона навчає студентів такої важливої дисципліни як «Охорона медсестринства», є головним позаштатним спеціалістом із сестринської справи Департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА. Закінчила ЗДМУ,  працювала на кафедрі соціальної медицини старшим лаборантом. Тетяна Олександрівна навчається  в педагогічній аспірантурі одного із Запорізьких вишів, готує дисертаційне дослідження на тему -  «Професіоналізм майбутніх медичних сестер у процесі фахової підготовки». Про те, що вона вміє зацікавити молодь, ми пересвідчилися у Тренінговому центрі, де проходило практичне заняття зі студентами четвертого курсу.  Вони вправно демонстрували на муляжах  парентеральне,  внутрішньом’язове, внутрішньовенне введення ліків, розповідали  правила  догляду  за хворими.  Добре зналися на питаннях  етики й деонтології, як допомогти пацієнту в складній ситуації. 
     Випускники задоволені роками навчання, вважають, що цілком готові до практичної роботи. Ніка Самойленко, наприклад, сказала, що їй грунтовно допомогла опанувати курс з медсестринства практика в лікарняних закладах на базах коледжу.  «Умію ставити крапельниці, робити всі  маніпуляції, притаманні обов’язкам медсестри, - упевнено говорить дівчина.- Практикувалася в обласній, залізничній лікарні, першій дитячій, медичній санітарній частині підприємства «Мотор – Січ». Пацієнтів не боюсь, умію з ними розмовляти, думаю, до праці готова». 
     Владислав Писанко також   добре опанував курс, медицина юнаку подобається, він перевірив себе у справі і в подальшому планує вступати до медичного університету на спеціальність «Стоматологія».
     Аліна Хоруженко   завдячує успішному навчанню своїм викладачам. «Подяка за те, що наші наставники  старалися  підготувати нас до самостійної праці, за доброзичливе  ставлення. Ми добре обізнані зі всіма лікарняними закладами міста,  не були там сторонніми спостерігачами, самі брали участь у процесі лікування хворих». 
     На Ірину Соріну невимовне враження справила практика в міському пологовому будинку №9. «Вивчати в класі теорію – це одне, - каже студентка, - а там все постає в іншому світлі. Бачили жінок з крововтратою, складними випадками в гінекологічній практиці. Якось випало нам з Аліною нічне чергування, ми вперше були причетні до таїни народження життя, допомагали персоналу. Це щось неймовірне! Пологів було багато,  на світ при нас двійнята з’явилися! Ми їх брали тремтячими руками… Там прийшло гостре усвідомлення важливості професії медика. Ймовірно, я продовжуватиму навчання в університеті з напрямку, який мені до снаги – здоров’я материнства, дитинства».
     Цікаво проводить заняття в лабораторії з майбутніми фармацевтами старший викладач кафедри фізичної та колоїдної хімії ЗДМУ, кандидат фармацевтичних наук Марина Щербак, яка погодинно викладає в коледжі фармацевтичну хімію. Марина Олексіївна вважає, що знання студентів на досить пристойному рівні, але, зважаючи, що попереду в них іспити, старається підняти щабель вище. Адже частина  випускників коледжу поповнять ЗДМУ, а  університету потрібні якомога сильніші вступники. Останній тест–контроль показав, що рівень знань третьокурсників зростає, і це радує викладача.
     Досвідчена і вимоглива, Анжеліка Вікторівна Ємець викладає в коледжі історію України, основи правознавства, є головою циклової комісії з гуманітарної, соціальної, економічної підготовки. Викладач упевнена, що другокурсники, з якими вони вивчають правову медичну культуру, уже готові до сприйняття таких знань. Тому особливе місце під час занять приділяють таким питанням, як правова відповідальність за невиконання професійних обов’язків, права пацієнтів тощо.
     Студенти та колектив коледжу все більше відчувають себе частиною потужної університетської родини. Вони беруть участь у заходах, які проводить ЗДМУ – посвяті в студенти, випускних урочистостях. Керівництво університету тримає руку на пульсі коледжу, допомагає налагоджувати процес життєдіяльності закладу. Нещодавно його відвідала група фахівців провідних структур університету з метою консультацій, професійної, методичної допомоги колегам. Окрема розмова відбулася з колективом  у площині правових питань та антикорупційної політики в державі, зокрема, в освітній галузі.
     Проректор з науково–педагогічної та навчальної роботи доцент Світлана Моргунцова побувала у всіх навчальних групах, цікавилася перебігом навчання, вела зі студентами виховні бесіди щодо становлення особистості з активною громадянською позицією, орієнтованої на патріотизм, уміння  протистояти  антидержавницькій пропаганді у сучасних умовах. 
 
 
 
 
 
13.02.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar