Лікування та діагностика. Основна інформація.

Лікувально - діагностична діяльність. Основна інформація.

 

Лікувальна робота співробітників клінічних кафедр університету спрямована на забезпечення практичної складової освітнього процесу з підготовки лікарських кадрів, підвищення якості медичної допомоги, подальший розвиток та доступність всіх видів медичної допомоги, стимулювання ефективного співробітництва закладів охорони здоров’я та університету з питань лікувальної, наукової та навчальної діяльності, без чого неможлива підготовка і перепідготовка висококваліфікованих фахівців у сфері охорони здоров’я.
 
Ці завдання виконують 37 клінічних кафедр університету, з них 17 кафедр терапевтичного, 14 - хірургічного та 6 педіатричного профілю.
 
На клінічних кафедрах медичного університету працюють 426 співробітників: 80 докторів медичних наук, професорів, 264 кандидати медичних наук, доценти. Із них 393 – штатні співробітники, 33 - сумісники і погодинники. Лікувальну роботу виконують 68,8% клініцистів з вищою кваліфікаційною категорією, 12,7% - першою, 10,6% - другою.  Атестовані на звання лікаря-спеціаліста 7,9% співробітників.
 
Клінічні кафедри розташовані на базах 28 провідних закладів охорони здоров’я, 9 стоматологічних установ, 38 базах заочної інтернатури для підготовки лікарів-інтернів, 11 наукових лікувально-діагностичних центрах. 
Протягом 2021 року клініцистами університету проведено майже 130 тисяч консультацій хворих у стаціонарах і поліклініках. Найбільшу кількість консультацій провели співробітники кафедр дитячої хірургії та анестезіології (12832), акушерства та гінекології (11648), травматології та ортопедії (10855). Виконано майже 16 тисяч  оперативних втручань, найбільша кількість хірургічних операцій виконана на кафедрах факультетської хірургії (3590), загальної хірургії та післядипломної хірургічної освіти (2508), травматології та ортопедії (1686). Показники якості хірургічного лікування є стабільно задовільними.
 
Під час виїздів по лінії КНП «ТМО «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР і планово-консультативних виїздів клініцистів університету в райони Запорізької області, співробітники кафедр дитячої хірургії та анестезіології, медицини катастроф, акушерства і гінекології, загальної хірургії та післядипломної хірургічної освіти, госпітальної хірургії, офтальмології надали висококваліфіковану медичну та консультативну допомогу 158 хворим.
 
Особливо піклувалися клініцисти ЗДМУ про пацієнтів Запорізького військового госпіталю. До проведення консультацій та лікування військових залучаються співробітники кафедр медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії, інших клінічних кафедр. Стоматологічну допомогу надають співробітники кафедри стоматології післядипломної освіти. Пацієнти госпіталю отримують в Університетській клініці консультативну допомогу за всіма профілями, проходять обстеження (УЗД, рентген тощо). Лікарі-інтерни працюють у відділеннях госпіталю, а студенти університету проходять виробничу практику.
 
Високий професійний рівень, досвід і авторитет науковців ЗДМУ визнають департаменти охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації та міської ради, призначивши Головними експертами 38 співробітників клінічних кафедр, а членами атестаційних комісій  – 15.
 
В умовах пандемії COVID-19 і карантину на території України захист здоров’я співробітників і студентів університету набуває особливого значення. Протягом року тривала робота оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території університету випадків захворювань, спричинених коронавірусом SARS-CoV-2, склад якого затверджений наказом від 10.03.2020 за №121. На контролі залишались питання дотримання протиепідемічних заходів в корпусах і гуртожитках університету, стану здоров’я працівників і студентів, функціонування ізоляторів гуртожитків для прийому осіб з респіраторними симптомами, здійснення освітнього процесу в умовах карантину.
 
 Організовано надання медичної допомоги лікарями-терапевтами Центру медичної реабілітації та профілактики студентам і співробітникам університету на базі гуртожитку №3. Забезпечено обстеження осіб з підозрою на COVID-19 на базі Центру, ізоляцію мешканців гуртожитків з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 у легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації, контактних з ними, спостереження цієї категорії студентів. Відповідно до наказу ректора від 27.05.2020 №203 проводиться лабораторне тестування на СОVID-19 з використанням полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу для студентів і співробітників університету: обстежено методом ПЛР 3437 осіб, ІФА – 5963. З вересня 2021 року впроваджено обстеження осіб з підозрою на СОVID-19 за допомогою швидких тестів на антиген до SARS-CoV-2, вже обстежено 368 осіб.
 
Протягом року загалом відбулося більше 10 тисяч відвідувань, з них – 5920 студентів, в тому числі іноземних – 4786. Проведено всього 6682 консультації, невідкладну допомогу отримали 198 пацієнтів. Впродовж року направлено на обстеження в Університетську клініку 460 осіб, на консультацію до вузьких спеціалістів – 442. Під динамічним наглядом у лікаря-терапевта перебуває 301 працівник. Здійснено 80 ЕКГ- обстежень, 108 - УЗД.
 
З метою профілактики захворювання на COVID-19 ще з 19 березня 2021 року на базі Центру медичної реабілітації та профілактики стартувала кампанія вакцинації співробітників і студентів.   
 
Університет веде велику інформаційну та роз'яснювальну роботу у ЗМІ з питань охорони здоров'я, здорового способу життя, запобігання захворювань на COVID-19, туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, серцево-судинні та інфекційні захворювання. З метою організації допомоги під час пандемії гострої респіраторної хвороби COVID- 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV2, Запорізьким державним медичним університетом проведено ряд освітніх заходів з навчання науково-педагогічних працівників, студентів, лікарів-інтернів і медичних працівників закладів охорони здоров’я.
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar