Лікування та діагностика. Основна інформація.

Лікувально - діагностична діяльність. Основна інформація.

Лікувально-діагностична робота є невід’ємною складовою освітньо-наукової діяльності та провадиться науково-педагогічними працівниками клінічних кафедр з метою:

-                           забезпечення практичної складової освітнього процесу, реалізації програм вищої та післядипломної (інтернатури) освіти;

-          спільної лікувально-діагностичної діяльності із закладами охорони здоров’я, направленої на підвищення якості медичної допомоги;

-                           розробки і впровадження в практику охорони здоров’я передових медичних технологій профілактики, діагностики, лікування захворювань та реабілітації пацієнтів.

         Ці завдання виконують 37 клінічних кафедр університету, з них 17 кафедр терапевтичного, 14 - хірургічного та 6 педіатричного профілю.

На клінічних кафедрах працюють 364 науково-педагогічних працівника: 61 доктор медичних наук, 219 кандидатів медичних наук, 19 – сумісники.

Лікувальну роботу виконують 70,5% клініцистів з вищою кваліфікаційною категорією, 12,9% - першою, 10,2% - другою. Атестовані на звання лікаря-спеціаліста 6,4% співробітників.

На сьогодні договори про спільну діяльність із ЗДМУ уклали 44 заклади охорони здоров’я. Загальна площа, яку займають клінічні кафедри в цих закладах, становить 9913,58 кв.м.

2022 рік став складним для нашої країни і системи охорони здоров’я. З 11 березня 2020 року триває карантин з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVІD-19, з 24 лютого поточного року введений воєнний стан. Це призвело до зменшення звернень за медичною допомогою, призупинення планових госпіталізацій, перепрофілювання клінічних баз в ковідні госпіталі, міграції населення тощо. Разом з тим, протягом 2022 року клініцистами університету проведено майже 130 тисяч консультацій хворих у стаціонарах і поліклініках, виконано понад 15 тисяч оперативних втручань.

Клінічні бази університету, а саме – КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня», КНП «Міська лікарня №1», КНП «Міська лікарня №2», КНП «Міська лікарня №6», КНП «Міська дитяча лікарня №5» продовжували функціонувати як ковідні госпіталі. Науково-педагогічні працівники кафедр інфекційних і дитячих інфекційних хвороб; анестезіології та інтенсивної терапії; внутрішніх хвороб 3; фтизіатрії та пульмонології; пропедевтики внутрішньої медицини, променевої діагностики і променевої терапії; дитячих хвороб у складі мультидисциплінарних бригад продовжували надавати консультативну допомогу пацієнтам цих клінічних баз.

З початку широкомасштабної військової агресії РФ проти України науково-педагогічні працівники кафедр травматології та ортопедії; госпітальної хірургії; загальної хірургії та післядипломної хірургічної освіти; медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії; стоматології післядипломної освіти; сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО; внутрішніх хвороб 2; кафедри психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології; анестезіології та інтенсивної терапії активно долучилися до надання медичної допомоги воїнам ЗСУ і ТрО на базі Військового госпіталю, КНП «Обласна клінічна лікарня», КНП «Міська лікарня №7» і КНП «Міська лікарня №9». 03.03.2022 видано розпорядження ректора за №08/1 «Про покращення співпраці з Запорізьким військовим госпіталем–військовою частиною А3309». Пацієнти госпіталю отримують в Університетській клініці консультативну допомогу за всіма профілями, проходять обстеження (УЗД, рентген тощо), лабораторні дослідження. Лікарі-інтерни працюють у відділеннях госпіталю, а студенти проходять виробничу практику.

З початку Російського вторгнення на територію України виник великий попит різних категорій населення на тренінги з питань надання першої домедичної та першої медичної допомоги при бойовій травмі, інших невідкладних станах, сортування великої кількості постраждалих, психологічної допомоги тощо. Так, з 24.02.2022 на базі Міжкафедрального тренінгового центру науково-педагогічні працівники клінічних кафедр анестезіології та інтенсивної терапії; медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії; травматології та ортопедії; психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології; інструктори-студенти старших курсів університету провели 89 тренінгів. Тренінги відвідали 695 медичних працівників закладів охорони здоров’я, 264 студента ЗДМУ, 197 військових ЗСУ, 237 – Територіальної оборони, 110 співробітників Національної поліції, 284 волонтери, 285 працівників закладів освіти обласного центру.

Високий професійний рівень, досвід і авторитет науковців ЗДМУ визнає Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, призначивши Головними експертами 32 співробітника клінічних кафедр, а членами атестаційних комісій  – 17.

1
2
3
4
5
6

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar