Лікувально-діагностичні  центри

Лікувально-діагностичні центри

 Науково-педагогічні працівники клінічних кафедр ЗДМУ успішно працюють в 11 спеціалізованих лікувально-діагностичних центрах. 
 
В січні 2021 року на базі відділення інтервенційної пульмонології КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» створений Центр інтервенційної пульмонології та грудної хірургії.  Протягом року  хірургічне лікування пройшли 108 хворих, консультативну допомогу надано 161 пацієнту, в тому числі 145 отримали хірургічні медичні інтервенції, амбулаторна допомога надана 71 хворому. Більше 82 % оперативних втручань виконано відеоторакоскопічним методом, що дозволило зробити реальністю 4-5 днів перебування хворого на ліжку. Вперше виконано відеоторакоскопічні операції з двох боків одночасно без дренування плевральної порожнини. В практику Центру запроваджені новітні розробки кафедри медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії ЗДМУ (Патенти України № 141843 СПОСІБ ПРОФІЛАКТИКИ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО РЕЦИДИВУ ОСТЕОМІЄЛІТУ РЕБЕР, № 145216 СПОСІБ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ ЕМПІЄМИ ПЛЕВРИ). Відновлення хворих відбувається на засадах протоколу ERAS, подальше спостереження забезпечено тісною співпрацею з пульмонологами.
 
У центрі оперативної артрології та спортивної травми, роботу якого координує кафедра травматології та ортопедії, проконсультовано 2013 хворих, виконано 576  оперативних втручань, з них 257 ендопротезувань великих суглобів, 288 артроскопій. За бюджетні кошти встановлено 41 ендопротез (5-колінного, 36-кульшового суглобу).
 
В обласному центрі алергології та дерматології співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 обстежено і проліковано 412 хворих.  Впроваджено ALEX-тест – визначення 300 специфічних імуноглобулінів-Е до мажорних епітопів алергенів; FOX-тест – визначення харчової непереносимості 3 типу (при СПК); використання імунобіологічної терапії секукінумабом для лікування псориатричного артриту, адалімумабом для лікування хвороби Кастлемана.
 
В обласному центрі гастроентерології та ендоскопії співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 проліковано 629 хворих. Впроваджено використання сіглетно-кисневої терапії в формі фіто-кисневих коктейлів в лікуванні гастроентерологічних захворювань, використання гідроколонотерапії (апаратне очищення кишківника) при захворюваннях товстого кишечника.
 
В Центрі судинної та ендоваскулярної хірургії співробітниками кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ проконсультовано 1216 хворих, прооперовано 65 пацієнтів, виконано 47 маніпуляцій. Продовжується впровадження стентування периферичних артерій, симультанних операцій на сонних та коронарних артеріях, триває розробка малотравматичних методів операцій при аневризмі судин, розробка хірургічних методів профілактики TEJIA. Розробляються методи оперативного лікування хворих з синдромом Лускунчика. Виконано 2 оперативних втручання.
 
У центрі шлунково-кишкових кровотеч на базі відділення хірургії з центром шлунково-кишкових кровотеч КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР співробітниками кафедри загальної хірургії та післядипломної хірургічної освіти надана висококваліфікована медична допомога 473 хворим, з них 78 проопровано. 
 
У Спеціалізованому центрі хірургії печінки, захворювань жовчних шляхів та підшлункової залози співробітниками кафедри факультетської хірургії проконсультовано 1633 хворих, виконано 480 операцій та 289 асистенцій, проведено майже 1,5 тисячі малоінвазивних хірургічних втручань (лапароскопічні, ендоскопічні та інтервенційні сонографічні втручання). Здійснено 155 консиліумів. Відмічається збільшення частки оперативних втручань з використанням малоінвазивних методик, продовжується вдосконалення таких методів при захворюваннях органів гепатопанкреатобіліарної ділянки.
 
В ангіоневрологічному центрі співробітниками кафедри нервових хвороб проліковано 207 хворих, проконсультовано 732 пацієнти. Оскільки в 2021 році у зв’язку з пандемією переважна частина ліжкового фонду КНП «Міська лікарня №6» ЗМР протягом тривалого часу була перепрофільована для надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19), у повному обсязі функціонувало головним чином відділення нейрореабілітації. Продовжується впровадження диференційованого підходу до визначення оптимальної тактики лікування пацієнтів з мозковими інсультами з урахуванням індивідуального прогнозу перебігу та виходу гострого та раннього відновного періодів захворювання на підставі інтегральної оцінки ініціального рівня неврологічного дефіциту, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки та біоелектричної активності головного мозку.
 
У центрі урології дитячого віку співробітниками кафедри дитячої хірургії та анестезіології проліковано 279 пацієнтів, проведено 172 операції при різних вадах нирок і сечових шляхів, ендоскопічних - 26. 
 
У дитячому алергологічному центрі  в 2021 році співробітниками кафедри факультетської педіатрії проконсультовано 925 дітей, алергологом – 1911 дітей, обстежені шляхом УЗД 391 дитина, проведена спірографія 169 дітям, здійснено 87 досліджень ЕКГ та 43 - холтерівське моніторування, проведено 94 тести на індуковані кропив’янки, 15 тестів – з фізичним навантаженням та 35 тестів – з аутологічною сироваткою.  У структурі захворюваності перше місце займають хвороби органів дихання, збільшилась кількість загострень у хворих на бронхіальну астму, яка пов’язана з пилковими алергенами. Відкритий центр сучасної дитячої алергології  та пульмонології за електронною адресою allergopediatr.zsmu.edu.ua. Проводиться велика наукова робота за напрямками: кропив’янка та ангіонабряк, медикаментозна алергія у дітей, наслідки перенесеного COVID-19 у дітей, вивчаються імунологічні аспекти аденоїдних вегетацій у дітей. Продовжуються пошуки нових форм праці. 
 
У Центрі екстракорпорального запліднення та медико-генетичного скринінгу співробітниками кафедри акушерства, гінеколоігії та репродуктивної медицини ФПО здійснено 20824 консультації, проліковано 1628 хворих з різними формами безпліддя та іншими порушеннями репродуктивного здоров’я. Проведено 529 ендоскопічних операцій (115 лапароскопій, 414 гістероскопій). Завдяки сучасному оснащенню лабораторії медико-генетичного консультування та репродуктивної корекції було проведено 184 цикли екстракорпорального запліднення. У лабораторії наповнюється кріобанк ембріонів, що суттєво збільшує шанси жінок на вагітність. Проводиться удосконалення схем стимуляції овуляції в циклах екстракорпорального запліднення на основі удосконалення груп ризику з виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників та синдрому резистентних яєчників, а також впровадження лікування інноваційними медичними препаратами, що дозволило досягти у 44,3% пацієнток розвитку біохімічної вагітності в циклах ЕКО, ICSI, у 49,4% пацієнток – в кріоциклах. Співробітниками кафедри надається висококваліфікована андрологічна допомога з використанням консервативних та хірургічних методів лікування, в результаті відновлення чоловічої фертильності становить 54,3%.
 
З початку 2018 року на базі КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» успішно функціонує Хірургічна клініка ЗДМУ і ДЗ «ЗМАПО», яку очолює академік НАМН України, проф. Никоненко О.С.
 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar