Кафедра урології
Кафедра розташовується на території установ: КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги, 80, тел.:(0612) 701-69-36; Клініка АО «Мотор – Січ» (вул. Брюлова, 6).
Завідувач кафедри – БАЧУРІН Георгій Вікторович, професор, доктор медичних наук.
Тел.: (0612) 701-69-36
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Кафедра урології Запорізького державного медичного уныверситету бере початок з сімдесятих років минулого століття. Тоді курс урології викладали у програмі факультетської хірургії студентам четвертого курсу лікувального факультету.
Згідно з наказом МОЗ СССР у 1970 році урологію дозволено виділити у самостійний курс. Однак тільки 1 вересня 1976 року у Запорізькому медичному інституті був організований фактично повністю самостійний курс урології і його очолив к.мед.н. Бачурін В.І. Курс з самого початку й донині розміщується на базі урологічного відділення 5-ої лікарні швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя. Усього було 60 ліжок для дорослих та 30 ліжок для дітей. У 1977 році дитяча урологія відокремилась у обласну дитячу лікарню №5 м. Запоріжжя.
Велика кількість ургентних урологічних хворих, довжелезні черги для госпіталізації планових урологічних хворих були причиною розширення урологічного відділення до 100 ліжок у 1980 році. Обсяг роботи був таким, що планову і, в першу чергу, ургентну урологічну допомогу надавали населенню м. Запоріжжя, області та із інших регіонів України.
У 1985 році Бачурін В. І. успішно захистив докторську дисертацію (під керівництвом член.-кор. АМН України проф. Люлько О. В.) з проблеми лікування урологічних хворих, що потерпають від цукрового діабету. У 1986 році наказом МОЗ СССР курс урології реорганізований у кафедру урології Запорізького медичного інституту. Першим завідувачем кафедри обраний д.мед.н. проф. Бачурін В.І., під керівництвом якого захищені 1 докторська і 8 кандидатських дисертацій.
Випускники кафедри працюють лікарями в країнах СНД, Ймені, Ірані, Йорданії, Лівані, Алжирі, Кувейті.
У 2014 році кафедру очолив д.мед.н. Г.В.Бачурін.
Склад кафедри:
Зав. кафедри, д.мед.н. Бачурін Г.В., д.мед.н., професор Довбиш М.А, к.мед.н., Губарь А.О., ас. Довбиш І.М., ас. Ломака С.С., ас. Коломоєць Ю.С., старший лаборант Крупій А.В., старший лаборант Богун М.Ю.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦІПЛІНИ:
Урологія (інтернатура, магістратура, ординатура, аспірантура),
Урологія з оцінкою результатів досліджень.
-
Вітчизняні, іноземні і англомовні студенти 3, 4 курсів медичних факультетів за спеціальностями «Медицина», «Педіатрія» та "Лабораторна діагностика".
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА
-
Підготовка студентів на кафедрі базується на принципах забезпечення методичної і інформаційної організації навчального процессу з елементами самостійної работи, а також на впровадженні нових ефективних форм контролю знань-умінь.
-
Згідно навчального плану створені робочі програми з усіх навчальних дисціплін. Оригінальні лекції для вітчизняних, іноземних і англомовних студентів читаються виключно з використанням мультимедійних технологій. Видані методичні рекомендації для практичних занять з усіх навчальних дисціплін для вітчизняних і іноземних студентів медичних факультетів.
-
Через МОЗ України видано навчально-методичний посібник «Вроджені аномалії, специфічні і неспецифічні запальні процеси сечостатевої системи в урології» для самостійної роботи студентів ІV курсу медичних факультетів за спеціальністю: 7.12010001 «лікувальна справа», 7.12010002 «педіатрія» 2017 р; навчальний посібник «Променеве дослідження заочеревинного простору та органів сечової системи людини в нормі та при патології» 2012 р. Навчально-методичні посібники «Анатомія і фізіологія органів сечостатевої системи. Аномалії розвитку органів сечової системи» 2017 р; «Туберкульоз сечових шляхів і органів чоловічої статевої системи. Гостра та хронічна ниркова недостатність» 2017 р.; «Вади розвитку сечостатевих органів як причина урологічних патологій» 2017 р; «Схема складання клінічної історії хвороби з оцінкою результатів дослідження та діючими протоколами діагностики урологічних захворювань» 2017 р; Навчальний посібник «Актуальні питання фізіології та порушень репродуктивної системи підлітків» 2013 р, навчальний посібник «Фітотерапія в урології» 2014р. У 2015 році видано навчально-методичний посібник для керівників баз стажування та лікарів-інтернів за фахом «Урологія», навчальний посібник для лікарів-інтернів І року навчання за фахом «Урологія», навчальний посібник для лікарів-інтернів ІІ року навчання за фахом «Урологія», «Збірник тестових завдань та ситуаційних задач до підсумкового модульного контролю з дисципліни «Урологія з оцінкою результатів дослідження» для студентів 3 курсу медичних факультетів «Лабораторна діагностика», «Збірник тестових завдань з урології до підсумкового модульного контролю для студентів 4 курсу медичних факультетів. У 2019 р видано: збірник тестів «The Compilation of tests “Urology” the tematic and final control 4th year students of medical faculties english division» для студентів ІV курсу міжнародного факультету (англомовні) освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» напряму 1201 «Медицина» спеціальності 7.12010001 «Лікувальна справа» ( Бачурін Г.В., Губарь А.О.); учебное пособие «Инструментальные методы диагностики в урологии» для СРС ІІ международного (медицинского) факультета и интернов І и ІІ года обучения (Бачурін Г.В., Довбиш І.М.); навчальний посібник «Діагностика та лікування невідкладних станів в урології» (автор: проф Бачурін Г.В.); навчальний посібник «Оперативна урологія» (автори: ас. Ломака С.С., ас. Довбиш І.М.).
НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ
-
Наукова робота кафедри присвячена вивченню гомеостазу у хворих СКХ, ДГПЗ, запальними процесами, котрі потерпають від цукрового діабету.
-
Викладачі кафедри отримали 21 патент на корисну модель, опублікували понад 600 статей.
СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ
Кафедра підтримує тісні наукові зв'язки з ДУ «Інститут урології АМН України», кафедрою урології Національного медичного університету ім. Богомольця, кафедрою урології Харківського Національного медичного університету та інших медичних університетів України.
ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА
Лікувальна робота присвячена, в основному, удосконаленню кваліфікованої урологічної допомоги населенню м. Запоріжжя та області з використанням сучасної апаратури.
Діагностична і консультативна робота виконується у відділеннях урології Клініці АО "Мотор-Січ" та КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР.