Університет сьогодні

Міжобласний чемпіонат з надання екстреної медичної допомоги «Запорізькі медичні змагання 2018»

Запорізький державний медичний університет спільно з Департаментом охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації та КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради проводили науково-практичну конференцію «Сучасні аспекти надання екстреної медичної допомоги» та міжобласний чемпіонат команд з надання екстреної медичної допомоги і щорічний міжобласний чемпіонат з надання екстреної медичної допомоги «Запорізькі медичні змагання 2018». Ці заходи були посвячені 50-річчю Запорізького державного медичного університету як вищого медичного навчального закладу та 45-річчю створення військової кафедри Запорізького державного медичного університету.

Конференцію  відкрив вітальним словом  проректор з наукової роботи професор Валерій Туманський. На пленарному засіданні з доповідями виступили: завідувач кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії професор В.І. Перцов, директор КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР К.К. Малашенко та його заступник Н.О. Дорошева, доцент Дніпровської медичної академії Т.О.Буряк, асистент кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії ЗДМУ О.А. Льовкін.

Також в перший день були проведені майстер-класи з надання ЕМД при бойовій травмі (військовослужбовцями в/ч 3029 Національної Гвардії України); проведення професійної СЛР на симуляторі міжкафедрального тренінгового центру; продемонстровані методи відновлення прохідності дихальних шляхів при критичних станах.

Перша частина чемпіонату «Запорізькі медичні змагання 2018»  проводились на території Запорізького державного медичного університету.  18 команд учасників чемпіонату були представлені медичними вищими (Запорізький державний медичний університет, Дніпропетровська медична академія, Запорізька медична академія післядипломної освіти); командами Запорізької та Мелітопольської станцій Е(Ш)МД, командами медичної служби Запоріжсталі, Вітацентру, військової частини 3029 Національної Гвардії України; командами Харківського, Донецького, Миколаївського, Полтавського обласних центрів ЕМД та МК. Всі команди пройшли тестування в комп’ютерному класі фізіологічного корпусу та завдання в міжкафедральному тренінговому центрі ЗДМУ. Протягом завдання «Небезпечна траса» команди демонстрували знання та практичні навички з надання ЕМД при політравмі; в конкурсі «Стрімкі події» приймали пологи та реанімували новонародженого; в конкурсі «Квест-крос» демонстрували теоретичні знання та практичні навички з проведення базової реанімації, зупинки кровотечі, інфузійної підтримки; в конкурсі «ЗОЖ» проводили професійну СЛР при торакальної травмі.

Другий день чемпіонату «Запорізькі медичні змагання 2018»  проводились на території КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя». Конкурси на тематичних локаціях оцінювалися суддями Харківської, Донецької, Полтавської, Дніпровської та Запорізької областей. На завданні «Диво дерево» команди демонстрували знання та практичні навички з надання ЕМД при політравмі; в конкурсі «Згорів на роботі» надавали ЕМД постраждалим з критичною кровотечею; в конкурсі «капітан Сільвер» надавали ЕМД постраждалим з опіками та травмою очей; а також проводили медичне сортування 15 постраждалих.

Після підбиття підсумків чемпіонату, найсильнішою була виявлена команда студентів Запорізького державного медичного університету.

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar