Кафедра мовної підготовки 

Кафедра розташована у приміщенні гуртожитку №4  ЗДМУ

69035 м. Запоріжжя, вул. Сталеварів 31а

Тел.: (061) 233-20-02

Завідувач кафедри –  Катерина Іванівна ГЕЙЧЕНКО, доцент, кандидат педагогічних наук.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

У 1973 році в Запорізькому медичному інституті було відкрито підготовчий факультет для іноземних громадян, один з перших в Україні, і створено кафедру російської мови. Кафедру очолив старший викладач Гладун Лідія Данилівна.

 У 1975 році було організовано другу кафедру російської мови для студентів І-V курсів основних факультетів під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Гейченко Катерини Іванівни. У 1995 році ці кафедри об’єднали в одну. З 2007 року вона має назву кафедри мовної підготовки іноземних громадян.

         

Кафедра мовної підготовки була найбільшою за чисельністю серед кафедр університету. З січня 2017 року з кафедри відділилися викладачі, які працювали у групах довузівського етапу, і перейшли до Центру підготовки іноземних громадян. Зараз на кафедрі працюють

завідувач кафедри, к.пед.наук, доц. Гейченко Катерина Іванівна,

доценти: к.філ.наук Абрамова І.Г., к.філ. наук Гриценко О.В., к.пед.наук Рагріна Ж.М., к.пед.наук Сенік Л.М., к.пед.наук Цупікова О.А.

 старші викладачі:  Агіна О.І., Андрєєва О.Ю., Богуславська Л.Ф.,  Гнатенко С.А., к.філ.наук, Даниленко Л.В., Дев'ятовська І.В., Коновальчук Н.О., к.філ.наук Кравченко Ю.В., Лебеденко І.Л., Якутіна Т.Г.

викладачі:  Головачов А.С.,  Зайцева М.О., Зуєнко Я.М., Квас Н.М.Кремпова Л.О., Огіренко Л.П.,  Рамазанова Д.Г.,  Ткаченко В.Ю..

лаборанти:  Муравйова С.В., Обрезан О.А., Репетун А.К.

 

За  роки роботи кафедри більше 20 тисяч іноземних громадян зі 101 країни світу пройшли навчання мови.

Викладачі кафедри працювали за кордоном: у Алжирі,  Англії,  Афганістані,  Італії,  Кампучії,  КНДР, Лаосі, Малі, Мозамбіці,  Монголії,  Німеччині,  Новій Зеландії, Сирії, Чехії  та інших країнах,  де навчали мови студентів, аспірантів та стажерів.

 

Кафедра з кожним роком омолоджується. Молоді викладачі не тільки забезпечують навчальний процес, а й активно займаються науковою діяльністю та позааудиторною роботою зі студентами. За 44 роки на кафедрі підготували  до навчання у ВНЗ України і країнах СНД близько одинадцяти тисяч іноземних студентів. Викладачі кафедри працювали за кордоном у 14 країнах: в Італії, Англії, Новій Зеландії, НДР, Сирії, КНДР, Афганістані, Монголії, Алжирі, Лаосі, Мозамбіку, США.

 

Зараз на кафедрі працюють:

завідувач кафедри, к.пед.наук, доц. Гейченко Катерина Іванівна,

доценти к.філ. наук Гриценко О.В., к.пед.наук Рагріна Ж.М., к.пед.наук Сенік Л.М., к.пед.наук Цупікова О.А.

 старші викладачі:   Андрєєва О.Ю., Богуславська Л.Ф.,  Гнатенко С.А., к.філ.наук, Даниленко Л.В., Коновальчук Н.О., к.філ.наук Кравченко Ю.В.,  Якутіна Т.Г.

викладачі:  Зуєнко Я.М.,  Ткаченко В.Ю.., Репетун А.К.

лаборанти Муравйова С.В., Захарова А.В. 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Навчальні дисципліни на основному етапі:

-         «Практичний курс української мови як іноземної» (для студентів І – ІІІ курсів фармацевтичного та медичного факультетів);

-         Спецкурс «Методика викладання української мови як іноземної» (для студентів ІІІ – VI курсів фармацевтичного та медичного факультетів);

-         Спецкурс з підготовки до іспиту з кандмінімуму.

-         Онлайн-курси з різних напрямків.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Провідне завдання кафедри – висока якість мовної підготовки студентів-іноземців для отримання ними професійних знань. Колектив кафедри постійно удосконалює навчально-методичну базу.

Складено 14 нових навчальних програм з дисципліни медичних, стоматологічних та фармацевтичних факультетів. На їх засадах розроблено кредитні робочі плани. До кожного уроку підготовлені методичні розробки. Авторськими колективами кафедри видано 4 підручники, 2 з яких - з грифом МОН України, більше 70 навчальних посібників, 18 методичних рекомендацій та словників, 19 онлайн-курсів з самостійної роботи та вивчення культурологічних аспектів мови («Функції та мовленнєві інтенції художнього тексту», «Компресійна передача інформації художнього тексту з використанням інтенціональних програм», «Інтенціональні програми художніх текстів», «Особливості художнього дискурсу. Формування емоційної оцінки твору», «Професійне спілкування: лікар – хворий»,  «Функціональні особливості спілкування», «Вступ до фаху: наукове мовлення», «Моделювання професійного діалогу», «Комунікативні функції тексту», «Професійно-орієнтований дискурс» тощо).

НАУКОВА РОБОТА

За весь період роботи кафедри 16 викладачів захистили кандидатські дисертації і нині працюють в Україні, США, Швейцарії та інших.

На кафедрі ведеться розробка наукової теми "Комунікативний підхід до навчання наукового дискурсу іноземних студентів». У межах цієї теми 4 викладачі виконують дисертаційні дослідження. Підсумком такої роботи є наукові статті та тези, надруковані у наукових збірниках та журналах. Загальна кількість публікацій викладачів кафедри - понад 1000. Іноземні студенти також роблять перші кроки у науку, вони щорічно виступають з доповідями на студентських наукових конференціях, беруть активну участь у кафедральних олімпіадах.

Колектив кафедри досліджує нову наукову тему «КОМУНІКАТИВНИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ НАУКОВОГО ДИСКУРСУ  ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ»

У розробці беруть участь усі викладачі кафедри.

В межах кафедральної теми ведеться пошукова робота за такими науковими напрямами:

Навчання мови іноземних студентів ведеться за спеціальностями 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 226 «Фармація, промислова фармація».

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ВИХОВНА РОБОТА

Мовна підготовка іноземних студентів будується на пошуку засобів розкриття здібностей кожного з них. Цьому сприяє не тільки навчальний процес, а й організація вільного часу. Під керівництвом викладачів кафедри студенти багато нового дізнаються про історію та культуру українського народу, про м. Запоріжжя.  Цьому сприяють і традиційні екскурсії у музеї , на о. Хортиця, на виставки, у школи та інші навчальні заклади міста, поїздки містами України: - у Дніпро, Київ, Канів, у Карпати, відвідувань театрів, цирку, концертів; зустрічей з цікавими людьми, воїнами-ветеранами. Іноземні студенти беруть участь у кафедральних та університетських конкурсах, оглядах, вікторинах, вечорах, фестивалях, у спортивних заходах.

Всю роботу кафедри побудовано на творчій взаємодії викладачів та іноземних студентів.

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

Колектив кафедри – член Української асоціації викладачів української мови    та   літератури,  співпрацює  з  Київським національним університетом, Івано-Франківським національним медичним університетом та ін.

Звязок з кафедрою

Cайт кафедри https://zsmu.sharepoint.com/sites/l.d/SitePages/CInf.aspx

Додатковий сайт кафедриhttps://languagedepartment.wixsite.com/movna-pidgotovka-zp

Кафедра у соціальній мережі Facebookhttps://www.facebook.com/groups/language.zsmu/?ref=bookmarks

e-mail: geychenko@zsmu.zp.ua

 podgotovka_language@ukr.net

    Тел.: (061)233-20-02

 

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar