Кафедра розташована в навчальному корпусі №3 ЗДМФУ
Тел.: (061) 233-30-54
E-mail: suspilni14@ukr.net
Завідувач кафедри - доктор філософських наук, професор Утюж Ірина Геннадіївна.
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Кафедра суспільних дисциплін (до 1971 р. кафедра марксизму-ленінізму) утворена в 1959 р.
З 2015-го року кафедрою завідує доктор філософських наук, професор Утюж Ірина Геннадіївна.
Кафедра здійснює навчально-методичну, наукову та освітньо-виховну роботу зі студентами всіх факультетів ЗДМФУ.
Склад кафедри суспільних дисциплін:
Утюж Ірина Геннадіївна, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри; Сепетий Дмитро Петрович, доктор філософських наук, доцент; Спиця Наталя Валеріївна, кандидат філософських наук, доцент; Козиряцька Світлана Анатолівна, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент; Павленко Нателла Валеріївна, кандидат філософських наук, викладач; Литвиненко Наталія Анатоліївна, старший лаборант.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:
Курси за вибором:
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА
Для ефективного проведення навчального процесу викладачі кафедри підготували належну навчально-методичну літературу. Щорічно з усіх навчальних дисциплін викладачі кафедри готують і подають на затвердження ЦМР ЗДМФУ методичну літературу для студентів та аспірантів. Викладачами кафедри видано:
Навчально-методичні посібники для підготовки Докторів філософії «Doctor of Philosophy» (PhD ):
1. Філософія науки: навчальний посібник для самостійної роботи здобувачів ступеня доктора філософії (проф. Утюж І.Г., доц. Спиця Н.В., доц. Сепетий Д.П.)
Навчально-методичні посібники та матеріали для підготовки студентів:
Окремої уваги заслуговує робота кафедри, яка присвячена впровадженню нових університетських проектів:
– програми підготовки докторів філософії (PhD);
– школа молодого викладача;
- онлайн освіта. В цьому напряму кафедрою розроблено, затверджено та розміщено на платформі ЕДХ онлайн-курси з дисциплін «Філософія медицини», «Деонтологія в медицині», «Етичні проблеми медицини», «Теорія пізнання та медицина», «Соціологія та медична соціологія», «Філософія», «Історія України», «Логіка. Формальна логіка», «Релігієзнавство», «Етика», «Естетика», «Краєзнавство», «Світова цивілізація», «Основи економічної теорії», «Філософія науки», «Етика та естетика», Основи біоетики та біобезпеки», «Історія медицини».
НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ
Наукова робота ведеться відповідно до тем науково-дослідної роботи кафедри «Філософія та соціогуманітарні науки у вищій медичній освіті» (з 2023 р.), «Гуманітарні виміри вищої медичної освіти: соціально-філософський аспект» (2017-2022).
В межах науково-дослідної теми викладачами кафедри підготовлені статті, монографії, у 2020 р. захищена докторська дисертація на тему «Інтеракціонізм як напрям сучасної філософії свідомості: психофізична проблема в аналітичній перспективі» (Сепетий Д.П.), у 2021 р. захищено 2 кандидатські дисертації (Павленко Н.В., Касаткіна К.А.).
У січні 2020 р. кафедрою проведено Всеукраїнську нараду-семінар завідувачів кафедр (курсів) соціогуманітарних дисциплін медичних та фармацевтичних факультетів ЗВО України «Шляхи підвищення якості підготовки студентів і аспірантів медичних університетів в контексті викладання соціогуманітарних дисциплін».
З 2019-2020 н.р. почав реалізовуватись міждисциплінарний проект кафедри суспільних дисциплін та кафедри дитячих хвороб, перші результати якого підсумувались на І Всеукраїнській науково-практичній конференції «Соціально-етичні та деонтологічні проблеми сучасної медицини (немедичні проблеми в медицині)» у лютому 2020р. Відтоді конференція стала щорічною і набула міжнародного статусу. Так, у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю та ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Соціально-етичні та деонтологічні проблеми сучасної медицини (немедичні проблеми в медицині)» у лютому 2022 р. та лютому 2023 р. взяли участь науковці з Австрії, Чехії, Угорщини, Литви, Ізраїля, Туреччини, Молдови.
З матеріалами попередніх конференцій можна ознайомитися за посиланнями: