Про розвиток наукової роботи серед студентів Медичного фахового коледжу

Про розвиток наукової роботи серед студентів Медичного фахового коледжу

Координаційна Рада з наукової роботи студентів, яку в університеті очолює  завідувач кафедри  фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології, професор Ігор Бєленічев, разом з представниками структур, які відповідають за координацію  роботи  зі здобувачами медичних коледжів  і загальноосвітніх шкіл, організували відвідини  Медичного  фахового коледжу Запорізького державного медичного університету. Йшлося про   розвиток наукової роботи на базі коледжу у ракурсі  процесів реорганізації середньої спеціальної медичної освіти, які відбуваються у світовому співтоваристві. Зокрема, питання ставиться так, що сучасний медичний працівник середньої ланки, зокрема, медична сестра професійного рівня, має займатися науковою роботою. У США, наприклад, працюють 30 докторських програми з медсестринства.

Делегацію Координаційної Ради очолив студент Іван Єложенко, який провів спільне засідання із Радою студентського наукового товариства Медичного коледжу.

Не зважаючи на особливості складного  часу, воєнного стану в країні,  молодіжна наукова робота в університеті успішно розвивається, у подальшому планується ширше залучати до досліджень молоду генерацію Медичного фахового коледжу. Зокрема, будуть проводитися  спільні наукові дослідження  на базі Навчально-наукового медико-лабораторного центру та ряді кафедр ЗДМУ.  Представникам студентського наукового товариства Медичного коледжу було доручено проаналізувати  стан наукової роботи,  виконаної за 2022-2023 рік та доповісти про актуальні наукові дослідження, які проводяться в коледжі на даний час. До складу Координаційної Ради ЗДМУ увійшли представники коледжу Вадим Пігульський Вадима та Вікторія Язловська.

Голова Координаційної ради з наукової роботи студентів, завідувач кафедри  фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології, професор Ігор Бєленічев запропонував проводити тематичні лекції для студентів медичного коледжу, на яких будуть розглядатися базові аспекти наукової роботи, починаючи від методів проведення досліджень й завершуючи аналізом отриманих результатів.

Йшлося також про послідовність кроків задля інтеграції студентів, молодих вчених та викладачів до спільного наукового простору.

Було розглянуто  питання  участі представників медичного коледжу в традиційній науковій конференції, яка проводиться весною в університеті та є підсумком проведеної наукової роботи за рік.

Завідувач кафедри патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології професор Ольга Ганчева зі  співробітниками кафедри підготували цикл лекцій-доповідей за результатами дослідження патології ЦНС та серцево-судинної системи.

27.02.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar