Лікарі-інтерни складають підсумкову Атестацію

Лікарі-інтерни складають підсумкову Атестацію

Для 46 лікарів–інтернів дев’яти спеціальностей, які навчалися в інтернатурі півтора роки, настала пора підсумкової Атестації. Упродовж навчання здобувачі освіти отримали міцні знання зі спеціальностей, які поведуть їх у практичну медицину: дерматології, радіології, клінічної онкології, судово- медичної експертизи, неврології, дитячої отоларингології, інфекційних хвороб, пульмонології, психіатрії.

До отримання заповітного сертифіката залишився один крок – Атестація. Цьогоріч вона вперше проходить у впорядкованому корпусі колишнього пологового будинку №1, що належить університету. Приміщення обживають кафедри ЗДМУ, тут досить простору для навчання, практичних тренінгів майбутніх лікарів. Усі кабінети із сучасним ремонтом, наразі облаштовані під складання практичних навичок інтернами.

У комп’ютерному класі, що на першому поверсі, під керівництвом заступника декана факультету післядипломної освіти, доцента Дениса Задираки здобувачі освіти працюють над сценаріями  Body interact, - кожен має завдання зі своєї спеціальності.

«Атестація лікарів-інтернів складається з практичних навичок та співбесіди на кафедрах, - коментує декан факультету післядипломної освіти, доктор медичних наук, професор Юрій Рябоконь. – Здобувачі освіти працюють у групах, Атестація на базі цього тренінгового центру триває упродовж трьох днів. Їхні знання оцінюють атестаційні комісії при кожній кафедрі. Інтерни  за всіма спеціальностями мають пройти чотири етапи практичних навичок: серцево-легеневу реанімацію з манекенами, основи електрокардіографії, самостійно продемонструвати вміння працювати з електрокардіографом, зняти показники, розшифрувати їх, проаналізувати патологічні стани, визначити діагноз. Важливий етап - робота з віртуальним пацієнтом за сценаріями спеціальностей.  Четвертою  складовою практичних навичок є  диференційна діагностика  з кожної спеціальності за багаторівневими задачами».

«Лікарі-інтерни мають володіти навичками, які ми з ними відпрацьовували під час навчання, - каже в.о. завідувача кафедри онкології та онкохірургії доцент Микола Щуров. – Добре з цим справляються, проводять обстеження молочних залоз, постановку назогастрального зонда, катетера сечового міхура, вислуховують легені та виконують  інші маніпуляції. Тут є досить наочності, манекенів, щоб перевірити їхні знання.  Чекаємо інтернів на кафедрі для усної співбесіди за білетами».

Завідувачка кафедри дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини ФПО, доктор медичних наук, професор Галина Макуріна вважає, що 14 лікарів –інтернів, з якими працювала кафедра і які допущені до Атестації, готові до практичної роботи. Це вони підтверджують при проходженні всіх етапів підсумкового випробування. Галина Іванівна вважає, що безцінною наукою для здобувачів є практика перебування інтернів біля ліжка хворого, як це заведено на кафедрі. Вони разом з лікарем у відділенні Університетської клініки відвідують хворих, оглядають їх, збирають анамнез, на підставі якого виставляють діагноз та призначають лікування відповідно до європейських протоколів.

Так само позитивно оцінює здобуток лікарів-інтернів, які працюватимуть у такій складній царині як психіатрія, професор кафедри психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології Віталій Курило.

Наставники уважно і вимогливо ставляться до лікарів-інтернів, однак доброзичливо  підтримують уже без п’яти хвилин колег, адже куди серйозніші вимоги до них пред’явить завтра професія. 

24.01.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar