На варті здоров’я університетської спільноти

На варті здоров’я університетської спільноти

Цьогоріч минає шість років з часу створення в ЗДМУ Центру медичної реабілітації та профілактики. Здається, цей час – лише краплина у поважній історії  університету. Але ж якими були ці роки! Ректорат закладу вищої освіти на чолі з ректором, професором Юрієм Колесником виявив  далекоглядну передбачливість,  ініціювавши такий підрозділ під крилом ННМЦ «Університетська клініка» ЗДМУ. Іще нічого не віщувало інфекційної загрози світового масштабу, тим паче, жахливої агресії та повномасштабної війни, але керівництво ЗДМУ вирішило, що багатотисячному колективу співробітників та студентів потрібен якісний медичний супровід на території університетського містечка. Таким осередком невідкладної допомоги, повноцінної профілактичної роботи і став Центр, керівником якого є асистент кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини,фізичного виховання і здоров"я  Наталя Волох.

Особливого сенсу набула діяльність персоналу Центру під час складних «ковідних» часів. «Коли пандемія стрімко почала набирати обертів і до нас масово зверталися хворі з підозрою на COVID-19, головним було не розгубитися і організувати оперативне обстеження осіб з ознаками захворювання, - згадує Наталя Генріхівна. -  Слід сказати, що спільними зусиллями ми гідно пережили складні часи гострої  пандемії, тримаємо  на контролі профілактику небезпечної інфекції  і нині, адже остаточно крапку на ній не поставлено.  За наказом ректора від 27.05.2020 №203,  лише упродовж минулого року було проведено 206 тестувань методом ПЛР, п’ять тестувань - методом ІФА та 764  швидких тести на антиген COVID-19.  З метою профілактики захворювання на COVID-19 протягом січня та вересня-листопада минулого року проводилась вакцинація бустерною дозою (Pfizer-BioNTech, CoronaVac). Вакциновано 775 співробітників університету та 36 тимчасово переміщених осіб.

Не можна не відзначити постійну підтримку нашого Центру під час пандемії з боку ректорату, науковий супровід здійснювали провідні вчені університету – професори Вадим Візір, Олена Рябоконь, Михайло Колесник, Олена Усачова та інші науковці. Їхній авторитет сприяв успішному  проведенню масової вакцинації, яку ми здійснювали на базі Центру разом з мобільними бригадами ЦПМСД  обласного центру. Такий метод профілактики значно призупинив поширення інфекції у закладі освіти, що позитивно позначилось на стабільній роботі колективу».

«Повномасштабна агресія  змінила всі аспекти життя і  країни, й кожного з нас. В цих змінених реаліях, в умовах воєнного стану, протягом 2022 року продовжував активно працювати і  Центр медичної реабілітації та профілактики, його робота не припинялася жодного дня,  - прокоментувала помічник ректора Наталя Баранова. – З’явилися нові завдання,  але люди не стали менше хворіти, навпаки, на тлі стресів воєнної пори у багатьох працівників загострилися хронічні захворювання. Згідно з наказом ректора від 23.12.2021 №511, у січні-лютому минулого року  було проведено щорічний медичний огляд співробітників, які працюють зі шкідливими факторами виробничого середовища, лікарі оглянули 250 осіб. Протягом року не припинявся консультативний прийом  співробітників і студентів. Проведено 4187 консультацій, їх отримали 2324 співробітники та 1863 студенти. Невідкладна допомога надана 203 особам, - загалом це склало 357 відвідувань. Не зачиняв двері маніпуляційний кабінет Центру, його  відвідали 158 осіб, яким виконано 594 маніпуляції, проведено  271 електрокардіографічне обстеження. Медики неухильно продовжують  динамічний нагляд за понад 300 хворими, які належать до диспансерної групи.

Навесні, коли розпочалися масштабні бойові дії і частина населення виїздила з тимчасово окупованих територій, на базі Центру розгорнули медичне обслуговування, надання невідкладної та консультативної медичної допомоги тимчасово переміщеним і евакуйованим особам. За цей період до Центру звернулося 326 осіб, що склало 1579 відвідувань, з них – 43 дитини до 18 років. Також консультативний прийом дітей з родин переміщених осіб проводили співробітники кафедри пропедевтики дитячих хвороб.  З метою надання їм психологічної допомоги, на базі Центру організовано консультативний прийом співробітниками кафедри психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології. За допомогою звернулося 48 осіб, яким надано 89 консультацій.

На особливому контролі співробітників Центру – здоров’я студентської спільноти. Юнакам і дівчатам тут завжди «зелена вулиця». Медики проводили систематичні огляди вітчизняних та іноземних здобувачів освіти, організовували на своїй території пункт донорства, стежили за календарем щеплень. Невід’ємною під час усіх масових складань кваліфікаційних іспитів КРОК стала присутність  медика, котрий проводить  температурний скринінг та медичний огляд студентів для допуску в аудиторію. У такий спосіб упродовж року перевірили здоров’я понад 580 студентів».

Центру медичної реабілітації та профілактики притаманний тісний взаємозв’язок з іншими структурними підрозділами Університетської клініки, що значно розширює можливості надання високоспеціалізованої ефективної медичної допомоги усім, хто її потребує. Упродовж року отримали  направлення  на обстеження в діагностичне відділення Університетської клініки 180 осіб, у  клініко-діагностичну лабораторію – 333 особи, центр рентгенодіагностики – 82 особи. Спрямовано на консультації до вузьких спеціалістів клініки 468 осіб».

Берегині здоров’я – невтомна лікар–терапевт центру Олена Куваніна  та медична сестра Анна Працюк  безпомилково знають, де у численних «сотах» документів міститься  лікарняна картка  кожного співробітника. Більше того, вони  не лише визначають стан здоров’я співробітників університету, а допомагають розібратися з факторами ризику на поточний час, передбачити, що відбудеться із самопочуттям у майбутньому, щоб вчасно  убезпечити людину від складних проблем. І від того спокійніше працювати – наше здоров’я в надійних руках.

Центр працює, приймає відвідувачів, найближчим часом, на початку лютого, медики планують організувати чергову вацинацію, тому чекають кожного, кому час повторити чи пройти вперше таку процедуру.

19.01.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar