ЗДМУ продовжує справу професора Дунаєва

ЗДМУ продовжує справу професора Дунаєва

У Запорізькому державному медичному університеті відбулася II науково-практична конференція з міжнародною участю «Фундаментальні та клінічні аспекти фармакології», присвячена пам’яті видатного вченого Віктора Дунаєва. Організували її спільно ЗДМУ, ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України», ВГО «Асоціація фармакологів України» під егідою Міністерства охорони здоров’я України та НАМН України.

Зі студії навчально-наукового комплексу ЗДМУ, звідки велась трансляція, учасників конференції вітали ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник, проректор з наукової роботи професор Валерій Туманський, проректор з науково–педагогічної, навчальної роботи та якості освіти доцент Світлана Моргунцова, завідувач кафедри фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології, професор Ігор Бєленічев.

Голова оргкомітету заходу, ректор ЗДМУ професор Юрій Колесник відзначив, що ім’я професора Дунаєва відоме не лише в Україні, але й у багатьох країнах світу. Його дослідження в галузі молекулярної фармакології, створення медичних препаратів, організація фармакологічної школи стали важливими етапами у розвитку наукової бази ЗДМУ і вітчизняної фармакології та медицини. Понад три десятиліття доля Віктора Володимировича була пов’язана із Запорізьким державним медичним університетом: тут вчений два десятки років працював проректором з наукової роботи, тридцять - завідував кафедрою фармакології та медичної рецептури. Віктор Володимирович підготував 20 докторів та 86 кандидатів наук. Професор Дунаєв – співавтор першого вітчизняного гепатопротектора, карідопротектора та антиоксиданта – тіотріазоліну. Ціла плеяда його учнів, послідовників успішно працюють на теренах вітчизняної науки, навчають студентів, розвивають вітчизняну фармакологію. В університеті вже стало традицією проводити науково – практичні конференції пам’яті вченого в день його народження, вклоняючись його таланту і самовідданості.

Продемонструвати свою велику повагу до постаті Віктора Дунаєва та університету, де він творив, навчав, робив наукові відкриття, зголосилися в онлайн форматі представники численних шкіл фармакологів України, адже скрізь працюють його учні, друзі, соратники. Теплі вітання надійшли з Києва, від науковців ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України», з цікавими доповідями виступили вчені Інституту фізіології імені О.О. Богомольця, Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, Одеського національного медичного університету. До обговорень тематики конференції долучилися представники фармацевтичної науки з Харкова, Дніпра, зарубіжні колеги.

Конференція працювала за напрямками: фундаментальна та експериментальна фармакологія; підходи до створення лікарських засобів; сучасні аспекти доклінічного/клінічного дослідження лікарських засобів; методичні підходи до створення лікарських засобів; клінічна фармакологія; токсикологія; інформаційні технології при розробці нових лікарських засобів та лікарських форм; правові та біоетичні аспекти фармакології; філософія викладання та нові технології формування професійних компетенцій з дисципліни  "Фармакологія».

У форумі активну участь взяли науковці усіх кафедр фармацевтичного спрямування Запорізького державного медичного університету, підтвердивши високий рівень розвитку цієї галузі у закладі вищої медичної освіти, де плідно працював професор Віктор Дунаєв.

За підсумками II Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Фундаментальні та клінічні аспекти фармакології» видано збірку тез.

22.11.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar