Ректорський диктант для першокурсників

Ректорський диктант для першокурсників

«Наша мова і наша пам’ять» - ректорський диктант з такою назвою написали сьогодні студенти першого курсу, які вивчають стоматологію, під час заняття з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням».  Диктувала текст завідувачка кафедри культурології та українознавства, доктор філологічних наук, професор Ольга Турган. Ректорський диктант почергово пишуть  першокурсники усіх факультетів, які навчаються на кафедрі. Цей проєкт проходить у рамках заходів  місячника вшанування української мови і писемності, який триває в Україні і до якого долучився й Запорізький державний медичний університет.

«Цей текст я підготувала з виступу Сергія Жадана на  Франкфуртському книжковому ярмарку, де український письменник  отримав Премію миру  від Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, - говорить професор. -  Цю почесну відзнаку з 1950 року за утвердження ідеї миру отримували видатні діячі з усього світу. Така премія склала честь  не лише українському  письменнику, але й країні, яка у тяжкій борні долає ворога. Я відчуваю, як студенти не лише вслухаються в українське слово, але й проникаються глибинним змістом подій, що відбуваються на їхніх очах.

Цими днями всі наші розмови зі студентами під час пар так чи інакше торкаються рідної мови, студентам подобається брати участь в конкурсах читців, вікторинах, готувати презентації, - таку високу ноту кафедра триматиме не лише упродовж місячника, вона буде наскрізною й надалі».

16.11.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar