Предмет дослідження – робота студентських наукових товариств

Предмет дослідження – робота студентських наукових товариств

Студентською радою та Координаційною радою з наукової роботи студентів було проведено анкетування серед студентів ЗДМУ, метою якого було виявити напрямки поліпшення роботи студентських наукових товариств, у якому взяли участь чимало студентів-гуртківців. 
 
Як влучно висловився староста СНТ з госпітальної хірургії: "Студентське наукове товариство -  це поле для реалізації отриманих з занять теоретичних знань у практичні уміння. Таким є для мене СНТ з госпітальної хірургії. Більш глибокі знання з  хірургічної дисципліни, відпрацювання навичок на муляжах, обмін інформацією, цікаві змістовні доповіді, відвідування операційних, супровід викладачів кафедри у їх лікарській діяльності - все це ви можете знайти у таких міні-органах наукової спільноти нашого університету. Це неабияка радість, що наш університет приділяє належну увагу поширенню останніх тенденцій науки серед студентів".
 
Найголовнішою перевагою участі у студентських наукових товариствах учасники опитування вважають можливість самореалізації та підготовку до подальших виступів для широкого загалу: доповідачі, що брали участь в засіданнях СНТ, почуваються впевненіше на всеукраїнських наукових конференціях та при захисті власних наукових робіт. 
 
Як позитив у проведенні засідань наукових гуртків студенти відзначили комунікацію з лектором, спілкування і обмін досвідом з колегами – це має особливе значення під час дистанційного навчання. На засіданнях зазвичай можна дізнатися і обговорити найбільш актуальні проблеми певного напрямку, висловити свою думку та подискутувати з іншими учасниками засідання. Особливо цінним є те, що науковий гурток об’єднує людей, що мають однакові інтереси, тому часто на засіданнях можна знайти однодумців і друзів.
 
Одним із запитань, що постало перед респондентами, було визначення недосконалостей та проблем у проведенні засідань СНТ. Деякі відгуки стосувались онлайн-формату засідань, які, нажаль, наразі є вимушеними заходами - відсутність практичної частини засідань призводить до зменшення зацікавленості  в участі у науковому житті університет; іноді виникають проблеми з під’єднанням; доповідачі не дотримуються основної теми, або регламенту, надмірно перевантажують виступ. 
 
У пропозиціях щодо вдосконалення роботи наукових гуртків студенти виступили за інтерактивні форми обговорення (за принципом круглого столу),  залучення англомовних спікерів, допомогу новим учасникам гуртків у доборі тем, оформленні доповіді та інше.  
 
Усі учасники анкетування відзначили зацікавленість у проведенні лекцій та тематичних семінарів за участі запрошених професорів за напрямками: 
- Терапевтичний профіль – 100% респондентів;
- Хірургічний профіль - 80% респондентів;
- Теоретична медицина – 80% респондентів;
- Фармація – 60% респондентів;
- Фізична терапія, ерготерапія, спортивна медицина – 40% респондентів;
- Оновлення у протоколах лікування. Нові препарати та їх застосування – 10% респондентів.
 
Інформаційний сектор Студентської ради ЗДМУ
 
16.11.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar