Звучить українська в устах іноземних студентів

У ЗДМУ тривають заходи, приурочені вшануванню української мови та писемності. Активно долучилися до їх проведення викладачі  кафедри мовної підготовки,  які працюють з іноземними здобувачами освіти. Слід зазначити, що представники різних країн світу, які навчаються в університеті, надзвичайно шанобливо ставляться до нашої країни і української мови, з інтересом її опановують. Це підтвердило проведення цікавих занять на кафедрі.

Так старший викладач Світлана Гнатенко  запропонувала  студентам групи 2ІІф/а завдання написати сенкан - вірш, що складається з п'яти рядків, про мову. Студенти залюбки долучилися до поетичної творчості. Студент із Марокко Даркуш Ельязід, сказав, що вперше спробував свої сили у складанні вірша саме українською. Раніше він побоювався не подолати мовний бар’єр. Але все вийшло, юнак зумів дібрати ряд яскравих означень, притаманних мові, і відтепер    писатиме  вірші українською. Також Світлана Гнатенко провела заняття у групі 1Іф/а під гаслом «Мова кожного народу неповторна і своя». Студенти з Марокко читали вірш «Наша мова», повторювали синоніми й антоніми,  використовували  прикметники. Студенти прочитали вірші своєї країни про мову.

 Старший викладач Людмила  Богуславська зацікавила студентів  з Марокко і Туреччини групи 1 ІІф/а динамічним дискурсом на тему – «Мова - це серце народу», де вони стали активними учасниками діалогу, читали й обговорювали поезії, порівнювали звучання української з мовами своїх країн. Викладач доречно повела мову про те, що у такий складний для України час, все більше  людей у всьому світі починають говорити українською, і  наші студенти можуть долучитися до єдиного прагнення перемоги над ворогом: вчити українську краще, говорити українською, думати українською, пропагувати українську своїм співвітчизникам.

До вшанування  української мови приєдналися і студенти гр. 1ІІІм. Доцент Катерина Гейченко провела конкурс «Знавці української мови»,  доцент Олена Цупікова навела студентам (гр. 2ІІІ) спеціальності «Стоматологія»  цікаві факти про українську мову. Старший викладач Юлія Кравченко  з групою - 1ф/у (1-й курс) і з групою 3ф/у  (третій курс) спеціальності «Фармація, промислова фармація» провела   заняття  на тему: «Аналіз художнього тексту. Анатолій Дімаров, «Блакитна дитина». Студенти познайомилися із новою лексикою до теми, читали коротку біографію письменника і відповідали на запитання, пов’язані зі змістом прочитаного.

 У групі 1ІІа старший викладач Людмила Даниленко провела бесіду «Цікавинки української мови». Студенти долучилися до перегляду прямого ефіру з написання Національного диктанту єдності, висловили думки про значення української мови в їхньому житті. Викладач Ярослава Зуєнко писала у прямому ефірі з марокканськими студентами гр. 2ІІф радіодиктант Національної єдності -2022 «Твій дім».

Творчо поставилися до відзначення   Дня писемності  і студенти з Марокко: Ая Уталеб, Сара Здаіл, Айман Хомаіл,  Ая Шані (група 2 ІІс) разом зі старшим викладачем Тамілою Якутіною. Вони зробили відео на  вірш запорізького поета Петра Ребра «Ні, ти не знаєш добре України...»  Студентка Рахауі Віам (викладач - доцент Лілія Сенік)   прочитала висловлювання  Панаса Мирного про мову, а студент Ріда Мостафа  вірш Марини Яновської «Наша мова» (група 1Іу).

Маленьким святом для студентів першого та третього курсів спеціальності «Фармація, промислова фармація» (англійська та  українська мови навчання), став день, коли вони разом зі своїми викладачами Юлією Кравченко і Світланою Гнатенко вшановували українське слово. Студенти Тіда Маліка, Оліва Нжумі Маріа, Зеррукі Кавтар (група 1І ф/а); Муда Мадїха, Мубарак Бадр Еддін, Ель Мерді Мунір (група 1ІІІ ф/у)  декламували поезію «Яка наша мова…..», написану викладачем кафедри, а також  підготували гарне відео.

16.11.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar