Про фізіологію – з професором Ольгою Ганчевою

Про фізіологію – з професором Ольгою Ганчевою

На завершення ознайомчого лекційного тижня, сьогодні першокурсників спеціальності «медицина»  чекала  іще одна цікава зустріч – із завідувачкою кафедри  патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології ЗДМУ, доктором медичних наук, професором Ольгою Ганчевою.

Знайомити вчорашніх школярів з такими складними фундаментальними дисциплінами, які студенти вивчають на цій  кафедрі – нормальною фізіологією та патологічною фізіологією,  досить непросто. Але  професор знайшла яскраві підходи до аудиторії.  Передусім розповіла про кафедру, ілюструючи світлинами особистостей, які на різних етапах її розвивали. Першокурсникам цікаво  було дізнатися про потужний внесок в досягнення кафедри ректора нашого університету, доктора медичних наук професора Юрія Колесника, за час керівництва якого на кафедрі були модернізовані підходи до викладання патофізіології. Професор Юрій Колесник є керівником пріоритетних науково-дослідних проєктів, виконаних у рамках найважливіших наукових програм, які вивели кафедру на чільне місце серед профільних кафедр медичних університетів України.

Професор коротко розповіла студентам про дисципліну, що вивчає фізіологія – нормальна і патологічна, навіщо майбутнім лікарям, незалежно від спеціальностей, її добре знати. Підкреслила - якщо деякі поняття про фізіологію людини студенти отримали у школі, то патологічна фізіологія – це медична дисципліна, яка є базовою, вона формує у майбутнього лікаря  клінічне мислення. Опанування кожної дисципліни важливо спрямувати в русло формування клінічного мислення, що є для лікаря визначальним у професії.

Студенти дізналися, що хоча історія створення кафедри сягає аж у 1965 рік минулого століття, у сучасному форматі науковий підрозділ працює з минулого року, після об’єднання двох кафедр. І така  трансформація виявилась вельми актуальною, адже здобувачі освіти отримали можливість наступності вивчення двох взаємопов’язаних дисциплін: лише знаючи норму, можна чітко зрозуміти відхилення від неї. Багато уваги  під час лекції приділялось науковій роботі. Професор продемонструвала  новачкам обладнання, на якому працюють молоді науковці, розповіла про своїх талановитих учнів, про те, що нині  багато вихованців кафедри працюють викладачами. До речі, й сама завідувачка свої перші кроки в науку робила також тут.

Лектор захопила слухачів розповіддю про лабораторії, де мають змогу працювати  і студенти, зокрема, в лабораторії експериментальних досліджень. Вихованці наукового гуртка при кафедрі  щороку беруть участь в конкурсах і незмінно  посідають там призові місця. Серед молодих патофізіологів України популярна міжпредметна  студентська олімпіада, започаткована кафедрою.

Професор Ганчева з гордістю розповіла першокурсникам про нове досягнення університету - на кафедрі  патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології  формується лабораторія клітинних культур та біоінженерії. Це міжкафедральний проєкт, у якому молоді науковці та студенти отримують додаткові професійні навички  та перспективи подальшого професійного зростання.

23.09.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar