Першокурсникам - про мову і культуру як високе духовне надбання

Першокурсникам - про мову і культуру як високе духовне надбання

Першокурсники, які зранку приєдналися до Центру дистанційної освіти, телемедицини та якості освіти ЗДМУ, отримали справжню насолоду від спілкування із завідувачкою кафедри культурології та українознавства, доктором філологічних наук, професором Ольгою Турган.

Ольга Дмитрівна виступила перед молоддю з академічною лекцією «Мовно- культурні засади навчально-освітнього процесу в Запорізькому державному медичному університеті». Півторагодинне одкровення про духовні засади, насичене високим інтелектуальним змістом, мало справити на студентів сильне враження, і безсумнівно, вони  з інтересом почнуть вивчати  дисципліни, що пропонує кафедра, поглиблюватимуть знання рідної мови культури своєї держави.

Лектор зосередила увагу слухачів на важливості для кожної інтелігентної людини з університетською освітою бути обізнаними в гуманітарних науках, володіти словом, яке для лікаря виступає на перший план в лікуванні хворого. Професор  не обійшла такої дражливої теми, як ставлення до війни і моральну відповідальність кожного громадянина країни в такий складний час, відверто говорила про необхідність «гордо і невтомно тримати в руках духовний жезл національного обов’язку – набувати батьківщину для себе і для свого ближнього, бо якщо не набудеш власної батьківщини, втратиш увесь світ» (за М.Жулинським).

Левова частина лекції присвячувалась розумінню важливості рідної мови, заглиблення в неї, бо вона для кожної людини є космічним явищем, неповторністю особистості, самим життям.

Лекція професора Ольги Турган містила численну кількість цікавих цитат, посилань, прикладів із життя відомих у країні і світі особистостей - філософів, літераторів, лікарів. Без сумніву, це дасть благодатну поживу молодому розуму, й першокурсникам уже зараз, на початку студентського шляху, захочеться багато читати, розвиватися,  відкривати світ.

22.09.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar