Про освітній процес в умовах пандемії

Про освітній процес в умовах пандемії

З побажання успіхів у втіленні заповітної мрії та доброго здоров’я почала свою лекцію для першокурсників помічник ректора Наталія Баранова. Дуже актуально, бо майбутній лікар, фармацевт та кожен фахівець галузі охорони здоров’я передусім має бути здоровим, щоб успішно реалізувати професійні плани, рятувати і лікувати людей.

Тема лекції стосувалася особливостей освітнього процесу в умовах пандемії коронавірусної інфекції, тому у вступній частині доповідач зупинилася на статистиці поширення небезпечного вірусу у світі та Україні, розповіла про шляхи зараження коронавірусною інфекцією, навела перелік законодавчих документів, а також розпоряджень ректора ЗДМУ, якими передбачено заходи боротьби з COVID-19.

Особливу увага Наталя Василівна приділила алгоритму дотримання безпеки життя і здоров’я кожного здобувача освіти в університеті, акцентувала на протиепідемічних заходах,спрямованих на запобігання занесенню на територію університету і поширенню серед студентів, співробітників і мешканців гуртожитків вірусу COVID-19.

Кожному першокурснику слід знати, що на вході до території університету проводиться термометрія. Студентам рекомендовано в навчальних корпусах перебувати у захисних масках. Під час лекції студенти отримали цінні рекомендації щодо засобів дотримання особистої гігієни. Підкреслено, що від нової хвилі епідемії COVID-19 може врятувати лише щеплення, коли йдеться вже не тільки про безпеку та здоров’я кожної окремої людини, а й про безпеку її оточення. Працівники університету свідомі, тому 99,5 відсотка співробітників вакциновані, що сприяє колективному імунітету. Так само варто убезпечити себе від небезпеки й першокурсникам, при цьому у здобувачів освіти ЗДМУ є привілей зробити щеплення без відриву від занять, на базі Центру медичної реабілітації та профілактики, що знаходиться на території Студентського містечка в гуртожитку №3.

Помічник ректора зазначила, що ректорат університету приділяє багато уваги охороні здоров’я і профілактиці захворювань студентів і співробітників. Розповіла першокурсникам, що віднині і вони потрапляють в зону якісного медичного обслуговування. Так, студенти під час очного етапу навчання зможуть поселитись в гуртожитки після огляду лікаря-терапевта на базі ЦМРП, пройти обов’язкове обстеження за допомогою швидких тестів для виключення коронавірусної хвороби, медичні працівники Центру контролюють проходження студентами флюорографічних обстежень, інші параметри здоров’я. Здобувачі освіти завжди можуть отримати медичну допомогу на території університету в ЦМРП. Всебічне сприяння щодо обстеження, амбулаторної допомоги та стаціонарного лікування також надають професори, доценти, лікарі Університетської клініки.

21.09.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar