Румунська федерація студентів - Університетській клініці ЗДМУ

Румунська федерація студентів - Університетській клініці ЗДМУ

Студенти з Румунії, які представляють організацію FSMDR - румунську федерацію студентів-стоматологів, зібрали благодійну допомогу, з огляду на потреби Університетської клініки ЗДМУ, на суму понад чотири тисячі євро. Студентська рада університету вже отримала вантаж вагою понад 200 кілограмів, серед якого були медикаменти, медичні товари, засоби гігієни. Допомогу одразу було доправлено в Університетську клініку.

А передісторія цього благодійного прояву румунських студентів така. Студентська рада ЗДМУ з початку військової російської агресії в Україну підтримувала зв’язок з міжнародними медичними асоціаціями, університетами та іноземними партнерами. Ми привертали їхню увагу до подій в нашій країні, висвітлювали реалії прифронтового міста та наслідки від щоденних обстрілів агресора. З цією метою студенти університету записали ряд відео звернень, які швидко з офіційних сторінок Студентської ради поширилися в інтернет-просторі за межами України.

Щодня ми отримували слова підтримки і співчуття, захвату від сміливості наших захисників ЗСУ та територіальної оборони й обурення від дій російських загарбників на окупованих територіях.

Не лише словом, але й ділом нас підтримували іноземні друзі. Так, до Студентської ради звернулися студенти з Румунії, які представляли організацію FSMDR - румунську федерацію студентів-стоматологів. Ця спільнота є демократичною організацією, незалежною від органів державного управління, політичних та релігійних організацій. FSMDR захищає інтересів студентів в галузі стоматології та підтримує їхні потреби у наукових, культурних, соціальних, громадських справах, медичній освіті та охороні здоров'я.

За короткий термін румунськими студентами-волонтерами було зібрано благодійну допомогу для клініки Запорізького державного медичного університету та студентів, які допомагають внутрішньо переміщеним особам або силам територіальної оборони. Це була істотна підтримка - товарів та медикаментів було закуплено на суму понад чотири тисячі євро.

Транспортування вантажу не зайняло багато часу, а завдяки злагодженій співпраці волонтерів і перевізників з Румунії, десять коробок були доправлені до Одеси, відтак потрапили до Запоріжжя. Цими днями, завдяки підтримці адміністрації університету, керівництва клініки та міжнародного відділу, Студентська рада отримала вантаж вагою понад 200 кілограмів з медикаментами, медичними товарами, засобами гігієни. Усе це передано за призначенням.

Колектив Університетської клініки вдячний колегам з Румунії за підтримку України на всіх етапах та рівнях надання гуманітарної і військової допомоги.

Артем Федоров,

голова Студентської ради ЗДМУ 

23.06.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar