Волонтери ЗДМУ – дітям переселенців

Волонтери ЗДМУ – дітям переселенців

Кафедра мовної підготовки ЗДМУ організувала безкоштовну школу  для дітей, які переїхали разом із сім’ями з окупованих територій. Впродовж місяця школу відвідало близько 30 дітей.

Активну участь у проведенні занять з дітьми брали студенти - першокурсники Анна Холод, Анастасія Косогор, Ганна Клевцова, Рамазан Расулов,  приєдналися до спільноти другокурсниця Дар'я Щербак і студенти шостого курсу Крістіна Шкредова й Анастасія Земляна.  Постійну підтримку школі надавали Марія Щолкіна, голова інформаційного сектору і Софія Василенко, голова культурно-масового сектору Студентської ради ЗДМУ.

З огляду на запити учнів, викладачі намагалися охопити якомога більше дисциплін. Так, в школі проводили заняття з української мови та літератури для  старших вихованців, математики та англійської мови. Функціонував також літературний гурток, де діти читали вірші та оповідання видатних українських письменників. Таким чином закріпили основні знання з дисциплін, які вивчали у школі.

Найбільшу популярність серед учнів мали уроки з ораторського мистецтва, малювання і психології. За словами волонтерки Анастасії Земляної,  яка допомагала учням на малюванні, заняття виглядало як арт-терапія. Настя помітила, що такий підхід пішов на користь діткам, які тривалий час перебували у стані стресу й постійного напруження.

Завдяки заняттям з риторики, хлопці і дівчата навчилися висловлювати свої думки й слухати одне одного. На уроках психології діти занурювалися у світ свої думок, відчуттів та емоцій. Особливо допомогли викладачі тим хлопцям і дівчатам, які після багатьох втрат і переживань постійно  перебували у стані  тривоги. Зараз  це зовсім інші діти,  про це свідчать щирі посмішки та слова вдячності. 

Анастасія Косогор, підсумовуючи  період волонтерства у школі, міркує: «Я зрозуміла, що, допомагаючи іншим людям, ти переживаєш разом із ними їхні страхи  і допомагаєш  подолати їх. І це справді торкає за живе. Якщо поєднати зусилля, ми станемо непереможними».

Анна Холод про свої враження та досвід від школи: «Я отримала дуже цінний досвід волонтерства у школі для переселенців від Запорізького державного медичного університету. Коли я побачила оголошення про набір волонтерів на сторінці Студентської ради, жодної секунди не вагалась і одразу долучилася. Вже мала досвід допомоги з продуктами та медикаментами для військових і людей з окупованих територій.  Проте, робота з дітьми стала для мене водночас важкою  емоційно – уявляла,  через які випробування  довелося пройти їм та їхнім батькам. Фантазія у дітей неймовірна, в цій атмосфері одразу починаєш дивитись на світ з іншого боку, ніби очима цих дітей».

Тепло відзначили  закриття школи, де найбільш активні учасники отримали подарунки і морозиво.

Студенти – волонтери вірять,   що діти запам’ятають час проведений у школі, і на користь їм підуть отримані знання. А ще  сподіваються, що дехто захоче повернутися до ЗДМУ ще раз,  вже як абітурієнт.

22.06.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar