В ЗДМУ розпочато експериментальний науковий проєкт

В ЗДМУ розпочато експериментальний науковий проєкт

У Запорізькому державному медичному університеті, попри складні часи, повноцінно триває не лише навчальний процес, але й успішно розвивається наукова робота. Свідченням того є робота над експериментальним науковим проєктом «Гальмування аксонального транспорту - ключова ланка нейротрофічних змін та клітинно-молекулярних порушень. Пошук патогенетично обґрунтованих принципів їх корекції».

Цей проєкт розроблено спільно двома кафедрами: кафедрою патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології під керівництвом доктора медичних наук, професора Ольги  Ганчевої,  і кафедрою фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології, очолює яку доктор медичних наук,  професор Ігор Бєленічев. Науковим керівником цієї дослідної роботи є доктор медичних наук, професор Юрій Колесник, а розпочато реалізацію дослідження за сприяння проректора з наукової роботи, доктора медичних наук, професора Валерія Туманського.

Наукова робота виконується на базі Навчально-наукового медико – лабораторного центру. Окремо слід відзначити професійну і самовіддану роботу співробітників віварію, які, попри складні часи,  опікуються лабораторними тваринами, згідно з Європейськими стандартами.

Проєкт є дуже сучасним, актуальним та технічно складним у виконанні, але такі труднощі лише підвищують його наукову цінність. Дослідження не тільки дозволяє розширити уявлення про аксональний транспорт і основні механізми його порушення, але й проливає світло на патогенез нейротрофічних змін і клітинно-молекулярних порушень, що лежать в основі більшості нейродегенеративних захворювань головного мозку. Окрім експериментальної блокади аксонального транспорту нейронів головного мозку, у проєкті буде досліджуватись і фармакокорекція морфо-біохімічних зрушень, викликаних у лабораторних тварин. Експеримент має кілька етапів дослідження та широкий діапазон задіяних методів дослідження, що дозволить виконати поставлені завдання на високому методичному рівні. Аналіз цих змін дозволить навести патогенетичне обґрунтування та принципи корекції нейродегенеративних захворюваннях головного мозку.

Хоча проєкт лише розпочато й попереду багато копіткої роботи, дослідники всією командою вірять у стабільність, цінність наукового пошуку та перемогу нашої славної України

Марія Ісаченко, доктор філософії, старший викладач кафедри патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології

21.06.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar