Кафедра мовної підготовки піклується про юних переселенців

Кафедра мовної підготовки піклується про юних переселенців

Запорізький державний медичний університет в час лихоліття, викликаного російською агресією, допомагає співгромадянам пережити важкі часи реальною участю в їхніх долях. 
 
«Люди поволі відходять від пережитого, світлішають їхні обличчя, починають усміхатися діти, - розповідає завідувачка кафедри мовної підготовки ЗДМУ, кандидат педагогічних наук, доцент Катерина Гейченко. – Дивитися на них, особливо на дітей, не можна без сердечного болю. Співробітники нашої кафедри відчули гостру потребу допомогти переміщеним з територій, обпалених війною – Маріуполя, Мелітополя, Бердянська, Гуляйполя, багатьох сіл, окупованих фашистами. Це має бути психологічна, освітня, інтелектуальна допомога. Зібрали їх для душевної розмови, щоб вислухати, запропонували анкету, щоб дізнатися про потреби, насамперед, занять різнобічного спрямування з дітьми. Усі так зраділи! 
 
Запропонували випускникам шкіл, серед приїжджих таких шестеро, підготувати їх до складання ЗНО з української мови. Рідну українську вчитиме й решта дітей, це будуть не традиційні шкільні уроки, а заняття в ігровій формі, спілкуванні. Є потреба занять з ораторства, бо діти, які пережили тяжкий стрес, розучилися розмовляти, вони скуті, мовчазні, - то започатковуємо й такий гурток. Обов’язково впроваджуємо психологічний тренінг, щоб діти якомога швидше адаптувалися в мирному житті і залишили позаду неймовірні переживання, що випали на їхню долю. Допоможемо старшим з профорієнтацією.  Пропонуємо школярам також вивчання англійської. Діти, які люблять малювати, зможуть відвідувати гурток малювання. 
 
Долучаються до роботи з дітьми  і батьки, так одна з мам, вчителька математики, зголосилася підготувати випускників до складання цього предмету під час ЗНО. 
 
Працюємо на базі кафедри мовної підготовки. Усі викладачі кафедри беруть участь в цьому соціально -  освітньому проєкті. Левову частку роботи виконують: викладач, коуч з міжнародним сертифікатом Ольга Лесименко, старший викладач Людмила Даниленко, старший викладач Ольга Андреєва, викладачі Альона Репетун, Вікторія Москаль.
 
Батьки сприйняли наші пропозиції з величезним піднесенням, позаписували дітей у всі гуртки, схвалили всі напрями. Сподіваємось на контакт з дітьми. Маємо також пропозиції щодо вивчення англійської, української мов дорослими з категорії переселенців».
 
11.05.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar