Пам’яті лікаря і вченої

Пам’яті лікаря і вченої
      В ясний сонячний ранок 4 січня 2022 року, на 97-му році життя, перестало битися серце вельмишановної Галини Євгенівни Луценко, доктора медичних наук, професора кафедри акушерства і гінекології Запорізького державного медичного університету – душі акушерсько-гінекологічної науки Запорізького краю…
 
     Г.Є.Луценко успішно подолала непростий шлях від лікаря-ординатора до професора. У 1950 році після закінчення лікувального факультету Кишинівського медичного інституту працювала лікарем акушером-гінекологом в районній лікарні с.Каушани.З 1951-1953 – клінічним ординатором на кафедрі акушерства і гінекології Кишинівського медичного інституту, з 1954-1959 - асистентом кафедрим. В цей час формувався кругозір, мислення науковця і майбутнього професора. У 1955 році Галина Євгенівна з успіхом захистила кандидатську дисертацію на тему: «Пологові ураження центральної нервової системи плодів і новонароджених».
 
З вересня 1966 року Галина Євгенівна працювала в Запорізькому державному медичному інституті, спочатку доцентом, потім професором кафедри акушерства і гінекології. В 1970 році Луценко Г.Є. з успіхом захистила дисертацію на ступінь доктора медичних наук, присв’ячену ревматичним вадам серція у вагітних. 30 років її педагогічної, наукової, громадської діяльності були повязані з цим інститутом. Звання професора отримала в 1972 році.
 
На усіх етапах роботи багато сил і енергії Галина Євгенівна вклала в організацію і удосконалення акушерсько-гінекологічної допомоги, особливо нових кафедр в м.Гродно (Білорусь) і м.Запоріжжя.Основною роботою була підготовка молодих спеціалістів: читання лекцій, проведення практичних занять, семінарів, ділових ігор для студентів 4-6 курсів. Значну частину складала практична діяльність професора – лікарські обходи, клінічні розбори тяжких випадків, виїзди в райони області, показові операції.
 
Г.Є.Луценко - автор 162 наукових праць та1 монографії на тему: «Охорона плоду при ревматичних вадах серця», у яких представлено узагальнений досвід клінічного підходу до ведення вагітності і пологів у жінок з ревматичними вадами серця, з урахуванням складних взаємовідносин між матірю і плодом, наведені унікальні рентгеновські і патоморфологічні характеристики плаценти, надані практичні рекомендації ведення даного контингенту жінок.
 
Професор Г.Є.Луценко розробила методи удосконалення допомоги вагітним з тазовим передлежанням плоду, накладання вторинного шва при травмах промежини, накладання шва на шийку матки для зупинки маткових кровотеч. Надаючи консультативну допомогу лікарям міста, Галина Євгенівна першою впровадила в роботу жіночих консультацій метод кольпоскопії шийки матки і навчила лікарів цій методиці дослідження.
Багаторічна праця, високий професіональний і інтелектуальний потенціал, надзвичайна працездатність, мудрість у вирішенні життевих питань, неперевершений талант вченого-науковця і педагога професора Г.Є.Луценко відзначена медалями «За Трудову доблесть» і «Ветеран праці».
 
Високою ерудицією, цілеспрямованістю, добропорядністю Галина Євгенівна заслужила повагу колег, учнів, лікарів і численних паціенток, котрим повернула здоров’я і подарувала щастя материнства.
 
Таким наповненим життям, що є прикладом для усіх нас, був життевий шлях вельмишановної Галини Євгенівни Луценко – Вченого, Лікаря, Вчителя! Такою ми її і запам’ятаємо…
 
Зі скорботою - колектив кафедри акушерства і гінекології ЗДМУ,
ректорат, науково-педагогічні працівники, співробітники ЗДМУ
 
5.01.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar