Першокурсникам – про академічну доброчесність

Першокурсникам – про академічну доброчесність

Тема академічної доброчесності – одна з головних, котру студенти мають засвоїти уже з першого курсу. Саме тому напередодні зимової сесії для першокурсників усіх спеціальностей доктор філологічних наук, професор кафедри культурології і українознавства ЗДМУ Тетяна Гребенюк прочитала лекцію на тему  «Принципи академічної доброчесності».

 «Передусім звернула увагу студентів на  зміст поняття академічна доброчесність, розглянули  історію формування ідеї доброчесності в науці й навчанні, основні різновиди й сучасні приклади виявів академічної нечесності у вищій освіті, - зазначила Тетяна Володимирівна. – Їм важливо зрозуміти, яку відповідальність несуть здобувачі освіти за порушення правил академічної доброчесності і які документи регламентують дотримання цих правил в Запорізькому державному медичному університеті».

Цікавість студентів до запропонованої проблематики професор викликала   участю їх в інтерактивному опитуванні щодо причин списування під час різних форм контролю знань та щодо шляхів подолання цієї проблеми в навчанні. Також елементом інтерактиву під час лекції стала жвава дискусія з приводу сприйняття студентами оцінювання усних відповідей на заняттях, обговорення мотиваційного значення оцінок.

Ця лекція є своєрідним анонсом до навчального курсу «Академічна доброчесність», який має  зорієнтувати студентів у правилах і вимогах доброчесного навчання, сформувати повагу до авторських прав, культуру коректного використання чужих текстів у власних роботах. Загалом це сприятиме формуванню конструктивних, коректних, доброзичливих стосунків студента і викладача й утвердженню здорового морально-психологічного клімату в групах. 

13.01.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar