Студентам ЗДМУ – про академічну доброчесність

Студентам ЗДМУ – про академічну доброчесність

Соціо - гуманітарні кафедри Запорізького державного медичного університету спільно реалізують проєкт, покликаний формувати у студентів, майбутніх спеціалістів, фундаментальні цінності академічної доброчесності : відповідальність, чесність, точність, справедливість, колегіальність, прозорість, гуманність.

За словами проректора з науково – педагогічної та навчальної роботи, доцента Світлани Моргунцової, це планова цілеспрямована робота, спрямована на виховання у здобувачів вищої освіти високих моральних  чеснот, а у всіх учасників освітнього процесу -  взаємної поваги і довіри, рівноправності та толерантності, дотримання принципів та загальноприйнятих норм  етичної поведінки.

Сьогодні, в рамках реалізації цінного проекту, лекцію на тему «Академічна мобільність і академічна доброчесність в Запорізькому державному медичному університеті» прочитала завідувачка кафедри суспільних дисциплін, доктор філософських наук, професор Ірина Утюж. Високопрофесійний лектор, яка чудово володіє аудиторією, зібрала аудиторію в понад 200 слухачів, адже великий інтерес викликала й попередня тема її онлайн виступу на означену тему.

«Свою розмову зі студентами я почала з того, що настає час, коли ми відходимо від заскорузлих формальних  виховних заходів, що передавалися від одного  покоління до іншого, а повертаємось обличчям одне до одного, - розповіла по завершенні лекції Ірина Геннадіївна. -  Починаємо виховувати дітей, бо зрозуміли, що без довіри, без чесності , відповідальності, особистісного прикладу рухатися в майбутнє неможливо, війна всіх проти всіх нас просто знищить. Адже  людське існування є передусім відходом від конфліктності, а  досягнення істини й результатів  пов’язане  виключно з моральною складовою, формуванням в людині світоглядної моральної компетентності.

Пояснюю молоді, що академічна доброчесність – це реалізація фундаментальних принципів і засад, які дозволяють всьому колективу результативно працювати, досягати великих успіхів, формувати в сучасних умовах результат, який буде затребуваний не лише на просторі університету, а й в усьому суспільстві, на державному рівні. Вони, люди майбутнього, повинні усвідомити це змолоду.

На лекції  також  йшлося про набуття студентами компетентності  щодо академічної доброчесності та навичок якісного академічного письма.

Розмова   стосувалась й реалізації академічної доброчесності через академічну свободу і академічну мобільність. Ми говорили про онлайн освіту, яка є частиною реалізації освітньої програми,  і реалізацію принципів щодо   Закону «Про вищу освіту», який дозволяє студенту самостійно  обирати і формувати свої навчально -  освітні програми. Тобто, ми дали на другій лекції технології опанувань дисциплін  вільного вибору.

На мою думку, учасників академічного простору, тобто, усіх, хто підключився і нас слухав, тема зацікавила. Ми запрошували студентів усіх курсів, але передусім першокурсників, з якими кафедри починають працювати, це, так би мовити, посвячення в проблематику, яку маємо спільно розглядати.

Цей проєкт  ми реалізуємо спільно з кафедрою культурології і українознавства, де зараз  продовжується запис на онлайн – курс «Основні принципи академічної доброчесності». Так що попереду багато цікавого! Долучайтеся, будемо спільно розвивати надзвичайно актуальний напрям освітнього спрямування.

Нагадаємо, що з 2016 року Запорізький державний медичний університет є учасником міжнародної антиплагіатної системи STRIKEPLAGIARISM.COM

 

 

22.12.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar