Прощання з анатомією

Прощання з анатомією

Хто придумав цей ритуал – прощатися з культовою для кожного студента–медика дисципліною – анатомією, достеменно не відомо. Але те, що вона живе і радо підтримується, передається з покоління в покоління, незаперечний факт. Бо якщо ти опанував цим, чи не найскладнішим предметом, за півтора роки студентського життя, то, вважай, підкорив серйозну вершину, майже Еверест. Можна сміливо йти далі до омріяної професії.
Це знають студенти, які минулої  п’ятниці «по зав’язку» заповнили актову залу ЗДМУ, а також їхні викладачі з кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії, які завжди їх підтримують як у навчанні, так і в дозвіллі.
Вечір розпочався музикою і чудовою хореографією, а коли на сцену вийшла команда КВК «Думки вголос», зал просто вибухнув оплесками. Сценка про ніч перед складанням іспиту була такою реальною, «списаною» з життя, у передчутті студентської сесії. Потішили артисти й жартами про чати викладацької анатомії в  Інтернеті. Родзинкою ж виступу гумористів були представлення «команд» викладачів на уявній олімпіаді: студенти сміливо жартували над своїми наставниками, які були присутні у залі та аплодували молоді. Згадав своє студентство і Максим Щербаков, кандидат медичних наук, викладач кафедри, який долучив до потужної колекції «перлів», народжених у відповідях студентів на практичних, заліках та екзаменах, свіжі знахідки. Добрий гумор допомагає вивчати складний предмет.
Розмаїття яскравих талантів продемонстрували учасники концерту. Блискучу хореографію, високого ґатунку музичну та виконавську майстерність. Глядачі гаряче аплодували виступам гурту «Анатомічна табакерка», Наджибі і Женнет, Вероніці Кандибей, Руслану Долі, Кристіні Шкредовій, Ариші Гудиліній. Недарма так високо оцінив багатогранність талантів завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор Микола Волошин.
«Ваш курс унікальний, - звернувся до студентів Микола Анатолійович, підкресливши їх естетичне виховання. – Але  мусите знати, – ви є повноцінним п’ятдесятим випуском кафедри. Перший відбувся 1966 року. А ще, ви унікальні тим, що навчаєтесь у такий історичний час, коли утверджуються державні цінності, і ви своїми знаннями, інтелектом маєте честь гідно прислужитися Україні. Звичайно, отримавши освіту такої високої якості, яку дає Запорізький державний медичний університет, ви будете затребувані у будь–якій країні, але хотілося б, щоб ви працювали тут, з користю для наших громадян».
Приємним акордом свята стало нагородження грамотами та подарунками переможців та призерів університетської олімпіади з анатомії. Цього року у ній взяли участь 36 студентів, більшість з яких  успішно справилися з тестами і автоматично отримали з цього модуля залік, особливо успішні матимуть «автомат» на екзамені. До речі, цього року було започатковано й олімпіаду з оперативної хірургії та топографічної анатомії, там  визначилися свої переможці, яких також відзначили грамотами й призами.
Микола Анатолійович Волошин передав присутнім вітання від  ветерана кафедри Євгенії Іванівни Холодної, яка вивчила багато поколінь студентів, а нині пішла на заслужений відпочинок. З приємністю відзначив, що кафедра поповнюється талановитою молоддю, яка захищає дисертації, успішна в науковому пошуку. Про те, що таку молоду зміну тут терпляче плекають з першого курсу, свідчить хоча б те, що усіх здібних своїх студентів, які  вже проявили свою відданість анатомії, завідувач кафедрою знає на ім’я.
Насправді прощатися з анатомією ніхто й не думає, адже лікар живе з нею все життя, дружба з  царицею медицини для кожного, хто доторкнувся до неї – назавжди. Тому слова щирої вдячності адресували своїм наставникам студенти.


 

23.01.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar