Кафедрі нервових хвороб - півстоліття

Виповнюється 50 років з часу заснування кафедри нервових хвороб ЗДМУ. Історія її створення сягає у далекий 1966 рік. Першим завідувачем кафедри був легендарний професор Павло Гафт, талановитий вчений, ентузіаст і подвижник, який створив наукову школу , виховав цілу когорту послідовників, котрі присвятили  життя проблемам клінічних особливостей, діагностики та лікування гострих та хронічних форм порушення мозкового кровообігу у хворих. За ініціативи Павла Генріховича 1978 року був організований і відкритий ангіоневрологічний  центр, тоді на теренах колишнього Союзу він був одним з перших і кращих. 
 
У 1994 – 1998 роки кафедрою завідувала доцент Людмила Олександрівна Шевченко. Під її керівництвом науковці разом з колегами-практиками вивчали питання біоритмології хворих з різними формами інсультів. 
 
З 1998 року і нині кафедрою нервових хвороб завідує професор, доктор медичних наук  Олександр Анатолійович Козьолкін. Він є автором майже 300 наукових робіт, з них п’ять монографій,  30 навчально- методичних посібників, 23 патентів.
 
Для підготовки кадрів відкриті інтернатура, магістратура, клінічна ординатура та аспірантура. Випускники кафедри працюють лікарями-неврологами в Європейських країнах, США та інших країнах.
 
Важко переоцінити потужну наукову, діагностичну, лікувальну роботу, яку кафедра здійснює у нашому регіоні з надання допомоги хворим з порушеннями  мозкового кровообігу, мозковими інсультами, ішемічними нападами. Діагностична, лікувальна і консультативна робота виконується у відділеннях шостої міської клінічної лікарні обласного центру. Викладачі кафедри  консультують пацієнтів в Університетській клініці, другій, четвертій та п’ятій міських лікарнях, здійснюють планові та ургентні консультативні виїзди в інші лікувально- профілактичні заклади міста й області. Кафедра підтримує тісні наукові зв’язки з багатьма вітчизняними та зарубіжними науково-дослідними інститутами.
 
П’ятдесят років напруженої праці колектив кафедри зустрічає повним сил, завзяття,з новими планами. Нехай усі вони щасливо  здійснюються! Вітаємо!
 
19.12.2016

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar