Лікування та діагностика. Основна інформація.

Лікувально - діагностична діяльність. Основна інформація.

Лікувальна робота співробітників клінічних кафедр університету спрямована на забезпечення практичної складової освітнього процесу з підготовки лікарських кадрів, підвищення якості надання медичної допомоги населенню, подальший розвиток та доступність всіх видів медичної допомоги, стимулювання ефективного співробітництва закладів охорони здоров’я та університету з питань лікувальної, наукової та навчальної діяльності, без чого неможлива підготовка і перепідготовка висококваліфікованих фахівців у сфері охорони здоров’я.

Ці завдання виконують 37 клінічних кафедр університету, з них 17 кафедр терапевтичного, 14 - хірургічного та 6 педіатричного профілю.

Клінічні кафедри розташовані на базах 28 провідних закладів охорони здоров’я, 9 стоматологічних установ, 39 базах заочної інтернатури для підготовки лікарів-інтернів. Співробітники клінічних кафедр успішно працюють в 11 міжрегіональних та обласних спеціалізованих медичних центрах, обладнаних сучасною діагностичною і лікувальною апаратурою. Виконують великий обсяг консультативної роботи, здійснюють сучасні оперативні втручання. З початку 2018 року на базі КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» успішно функціонує Хірургічна клініка ЗДМУ і ДЗ «ЗМАПО», яку очолює академік НАМН України, проф. Никоненко О.С.

На клінічних кафедрах медичного університету працюють 422 співробітника: 84 доктори медичних наук, професори, 259 кандидатів медичних наук, доцентів. Лікувальну роботу виконують 67,2% клініцистів з вищою кваліфікаційною категорією, 12,8% - першою, 11,4% - другою.  Атестовані на звання лікаря-спеціаліста 8,6% співробітників.

Співробітники клінічних кафедр консультують та лікують найбільш тяжких хворих (щорічно близько 240 тисяч хворих), виконують складні хірургічні втручання (понад 16 тисяч щорічно), виконують біля 90 тисяч діагностичних процедур, беруть участь у проведенні консиліумів, клінічних розборів, науково-практичних конференцій, засідань асоціацій, в роботі клініко-експертних і медичних комісій та інше.

Співробітники 8 клінічних кафедр здійснюють виїзди з надання консультативної та лікувальної допомоги районам Запорізької області по лінії КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Великою популярністю у населення користується структурний підрозділ ЗДМУ – навчально-науковий медичний центр «Університетська клініка» завдяки найсучаснішому діагностичному обладнанню та високому рівню консультативної та лікувальної допомоги.

У складі клініки стаціонар на 160 ліжок (кардіологічне відділення - 60 ліжок, терапевтичне - 25, неврологічне – 35, мультимодальної патології – 30, відділення малоінвазивних хірургічних та ендоскопічних втручань-10), консультативна поліклініка, консультативний лікувально-діагностичний центр, 7 спеціалізованих медичних центрів, відділення відновлювального лікування та діагностичне відділення. На базі клініки розташовано 10 кафедр ЗДМУ.

У клініці працюють 127 лікарів, з них 56 осіб (44,1 %) мають науковий ступінь: 30 докторів наук і 26 кандидатів наук, 70 лікарів (55,1 %) мають вищу кваліфікаційну категорію.

У поліклініці клініки проводиться консультативний прийом лікарів за 20 спеціальностями та функціонує консультативний лікувально-діагностичний центр університету, де надають висококваліфіковану консультативну медичну допомогу провідні фахівці університету за 37 спеціальностями з дитячої та дорослої мережі. У клініці проводиться розробка індивідуальних програм лікування та реабілітації пацієнтів (медикаментозної, фізичної, психологічної, соціальної), а також опрацювання шляхів підвищення якості життя хворих.

З 2014 року університет тісно співпрацює із Запорізьким військовим госпіталем. Кураторами військового госпіталю є кафедра медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії,  і кафедра терапевтичної, ортопедичної та дитячої стоматології. Пацієнти госпіталю консультуються провідними фахівцями Університетської клініки ЗДМУ за всіма необхідними профілями, проходять в клініці обстеження та лікування.

В університеті приділяється велика увага інформаційній та роз'яснювальній роботі з питань охорони здоров'я, при цьому робляться акценти на пропаганді здорового способу життя населення та запобіганні захворювань на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, серцево-судинні та інфекційні захворювання.   

З березня 2020 року провідні фахівці університету активно долучилися до подолання пандемії гострої респіраторної хвороби COVID- 19. Університетом проведено ряд освітніх заходів з навчання науково-педагогічних працівників, студентів, лікарів-інтернів і медичних працівників закладів охорони здоров’я питанням діагностики, лікування і профілактики коронавірусної інфекції COVID- 19. Для надання консультативної допомоги пацієнтам клінічних баз створені мультидисциплінарні бригади, до складу яких увійшли лікар-інфекціоніст, лікар-анестезіолог, лікар-пульмонолог, лікар–кардіолог, лікар-терапевт, лікар- інфекціоніст дитячий, лікар-анестезіолог дитячий, лікар-педіатр, лікар-кардіолог дитячий. Це науково-педагогічні працівники кафедр інфекційних і дитячих інфекційних хвороб; анестезіології та інтенсивної терапії; внутрішніх хвороб 3; фтизіатрії та пульмонології; пропедевтики внутрішньої медицини, променевої діагностики і променевої терапії; внутрішніх хвороб 2; дитячих хвороб.

 

1
2
3
4
5
6

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar