Українською
English
Français
Español
اللغة العربية
Лікування та діагностика. Основна інформація.

Лікувально - діагностична діяльність. Основна інформація.

Лікувальна робота співробітників клінічних кафедр університету спрямована на надання висококваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги населенню, проведення і впровадження в практику результатів наукових досліджень, розробку і впровадження сучасних новітніх технологій діагностики і лікування, підготовку медичних кадрів. Велика увага приділяється роботі з удосконалення лікувально-діагностичного процесу, підвищення санітарно-гігієнічної обізнаності населення і пропаганді здорового способу життя. 
 
На сьогодні в медичному університеті є 36 клінічних кафедр: терапевтичного профілю – 16, хірургічного – 13, педіатричного – 7. Клінічні кафедри розташовані на базі 34 закладів охорони здоров’я, 12 стоматологічних установ і підрозділів. Підготовка лікарів-інтернів здійснюється на 150 базах заочної інтернатури, лікарів-провізорів - 86. Загальна кількість ліжок на клінічних базах досягає майже 9 тисяч. 
 
Співробітники клінічних кафедр успішно працюють в 11 міжрегіональних та обласних спеціалізованих медичних центрах, обладнаних сучасною діагностичною і лікувальною апаратурою. Виконують великий обсяг консультативної роботи, здійснюють сучасні оперативні втручання. Структурним підрозділом університету є науково-навчальний медичний центр «Університетська клініка».
 
На клінічних базах університету працює 382 співробітники (346 - штатних, 36 - сумісників), у тому числі 1 академік НАМН України і член-кор. НАН України, 3 Лауреати державних премій України, 4 Заслужених діячів науки і техніки України, 6 Заслужених лікарів України, 1 лауреат премії Президента України, 2 лауреати премії Кабінету Міністрів України, 53 професори, 71 доктор медичних наук, 102 доценти, 241 кандидат медичних наук.
 
На початок 2016 року 92,7% співробітників клінічних кафедр мають лікарські кваліфікаційні категорії: 63,1% клініцистів університету мають вищу лікарську категорію, 16,5% - першу, 13,1% - другу. Атестовані на звання лікаря-спеціаліста зі стажем роботи до 5 років 7,3% співробітників. 
 
Співробітники клінічних кафедр консультують та лікують найбільш важких хворих (щорічно близько 330 тисяч хворих), виконують складні хірургічні втручання (понад 20 тисяч щорічно), виконують понад 100 тисяч діагностичних процедур, беруть участь у проведенні консиліумів, клінічних розборів, науково-практичних конференцій, засідань асоціацій, в роботі клініко-експертних і медичних комісій та інше. 
 
Кількість пацієнтів та оснащення клінічних баз університету, Університетської клініки дозволяють у повному обсязі проводити заняття та відпрацювання практичних навиків студентами, лікарями-інтернами, клінічними ординаторами та слухачами ФПО. З метою покращення оснащення клінічних кафедр протягом останніх 3-х років придбано основних засобів (обладнання для наукового та навчального процесу, лікувально-діагностичного обладнання та приладів) на загальну суму майже 28 млн. грн. В 2016 році передбачається закупівля на клінічні кафедри новітнього лікувально-діагностичного обладнання для виконання наукової роботи та практичної підготовки майбутніх лікарів.
 
З 2014 року Запорізький державний медичний університет тісно співпрацює із Запорізьким військовим госпіталем, який є базою кафедр медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та реаніматології, а також терапевтичної, ортопедичної та дитячої стоматології. Університетська клініка тільки в 2015 році надала медичну допомогу 928 воїнам з АТО, а саме:  проведено 491 рентген-обстеження, 94 ендоскопічних маніпуляції, 208 ультразвукових досліджень, здійснено 135 консультацій. У відділеннях госпіталя працюють лікарі-інтерни ЗДМУ, проходять виробничу практику студенти.   
 
В університеті приділяється велика увага інформаційній та роз'яснювальній роботі з питань охорони здоров'я з акцентом на популяризацію здорового способу життя населення та запобігання захворювань на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, серцево-судинні та інфекційні захворювання. Провідні фахівці  університету проводят бесіди, круглі столи, інтерв’ю, публікують статті в засобах масової інформації Запоріжжя і області. 
1
2
3
4
5
6

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | ar
Created by DIAMIR