Лікувально-діагностичні  центри

Лікувально-діагностичні центри

Співробітники клінічних кафедр ЗДМУ успішно працюють в 11 міжрегіональних та обласних спеціалізованих медичних центрах.

            У центрі оперативної артрології та спортивної травми, роботу якого координує кафедра травматології та ортопедії, протягом 2020 року проконсультовано 2987 хворих, виконано 532  оперативних втручання, з них 257 ендопротезувань великих суглобів (193 – кульшового, 64 - колінного), 227 артроскопій. За бюджетні кошти встановлено 85 ендопротезів (10-колінного, 75-кульшового).

В Центрі судинної та ендоваскулярної хірургії співробітниками кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ проконсультовано 1317 хворих, прооперовано 60 пацієнтів, виконано 13 маніпуляцій. Продовжується впровадження стентування периферичних артерій, симультанних операцій на сонних та коронарних артеріях, триває розробка малотравматичних методів операцій при аневризмі судин, розробка хірургічних методів профілактики TEJIA. Розробляються методи оперативного лікування хворих з синдромом Лускунчика.  

В обласному центрі ендоскопії співробітниками кафедри госпітальної хірургії проконсультовано 179 хворих, виконано 7 ендоскопічних операцій та 46 ендоскопічних маніпуляцій. Продовжується впровадження ФГДС з хромоскопією в діагностиці захворювань стравоходу, набувають розвитку лапароскопічні шунтування, лапароскопічна фундоплікація при грижі стравохідного отвору діафрагми, лапароскопічна пластика при ахалазії кардії, лапароскопічна герніопластика, лапароскопічна крурорафія з використанням поліпропіленових прокладок. Продовжується впровадження лапароскопічної спленектомії при захворюваннях крові та іншій хірургічній патології і операцій на кишечнику.

            У центрі шлунково-кишкових кровотеч на базі відділення хірургії з центром шлунково-кишкових кровотеч КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР співробітниками кафедри загальної хірургії та післядипломної хірургічної освіти надана висококваліфікована медична допомога 531 хворому, з них 376 прооперовано.

У спеціалізованому центрі хірургії печінки, захворювань жовчних шляхів та підшлункової залози співробітниками кафедри факультетської хірургії проконсультовано 3253 хворих, виконано 536 операцій, проведено 1520 малоінвазивних хірургічних втручань (лапароскопічні, ендоскопічні та інтервенційні сонографічні втручання). Відмічається збільшення частки оперативних втручань з використанням малоінвазивних методик.

У центрі урології дитячого віку співробітниками кафедри дитячої хірургії та анестезіології проліковано 452 хворих, проведено 294 операції при різних вадах нирок і сечових шляхів, ендоскопічних - 46.

В ангіоневрологічному центрі співробітниками кафедри нервових хвороб проліковано майже 800 хворих. Удосконалено надання допомоги хворим на спонтанний супратенторіальний внутрішньомозковий крововилив шляхом розробки та впровадження диференційованого підходу до визначення оптимальної лікувальної тактики з урахуванням індивідуального прогнозу перебігу та виходу гострого та раннього відновного періодів захворювання на підставі інтегральної оцінки ініціального рівня неврологічного дефіциту, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки та біоелектричної активності, гуморальних маркерів первинного та вторинного ушкодження головного мозку.

       У дитячому алергологічному центрі, який з квітня 2020 року функціонує на базі денного стаціонару соматичного профілю амбулаторно-поліклінічного підрозділу КНП «Міська дитяча лікарня №5», співробітниками кафедри факультетської педіатрії проконсультовано 1370 дітей, обстежено шляхом УЗД, ЕКГ та спірографії  603 дитини.  Додатково впроваджені консультації співробітників кафедри як лікарів - педіатра, гастроентеролога, невролога, нефролога, кардіоревматолога.

В обласному центрі діагностики, лікування та профілактики гастроентерологічних захворювань та ендоскопії, роботу якого координує кафедра внутрішніх хвороб 3, проліковано 643 хворих, проведено понад 3700 гастроскопій,  800 колоноскопій.

В обласному центрі клінічної алергології та імунології співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 обстежено і проліковано 450 хворих. Проводиться молекулярно-генетична діагностика алергічних захворювань з наступним індивідуальним підбором специфічної імунотерапії (СІТ); у комплексному лікуванні хворих на ідіопатичну кропив’янку застосовується протигістамінний препарат «Ніксар» 10 мг/добу та «Хитакса» 5 мг/добу;  для лікування первинної агаммаглобулінемії застосовуються імуноглобуліни Октагам, розчин д/ін. 10 г/200 мл та Гаманорм розчин д/ін. по 10 мл; в лікуванні ХОЗЛ та бронхіальної астми - Спіолто- респімат та спіріво.

У Центрі екстракорпорального запліднення та медико-генетичного скринінгу співробітниками кафедри акушерства, гінеколоігії та репродуктивної медицини ФПО здійснено 20804 консультації, проліковано 1620 хворих з різними формами безпліддя та іншими порушеннями репродуктивного здоров’я. Проведено 527 ендоскопічних операцій (114 лапароскопій, 413 гістероскопій). Завдяки сучасному оснащенню лабораторії медико-генетичного консультування та репродуктивної корекції проведено 242 цикли екстракорпорального запліднення. У лабораторії наповнюється  кріобанк ембріонів, що суттєво збільшує шанси жінок на вагітність. Проводиться удосконалення схем стимуляції овуляції в циклах екстракорпорального запліднення на основі удосконалення груп ризику з виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників та синдрому резистентних яєчників, а також впровадження лікування інноваційними медичними препаратами, що дозволило досягти у 44,3% пацієнток розвитку біохімічної вагітності в циклах ЕКО, ICSI, у 50,7% пацієнток – в кріоциклах. Співробітниками кафедри надається висококваліфікована андрологічна допомога з використанням консервативних та хірургічних методів лікування, в результаті відновлення чоловічої фертильності становить 61,4%.

            З початку 2018 року на базі КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» успішно функціонує Хірургічна клініка ЗДМУ і ДЗ «ЗМАПО», яку очолює академік НАМН України, проф. Никоненко О.С.

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar