Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Кафедра технології ліків

Кафедра технології ліків

Кафедра розташована в головному корпусі ЗДМУ

69035 м. Запоріжжя, пр. Маяковського 26,

Тел.: (061) 224-69-23

Завідувач кафедри – ГЛАДИШЕВ Віталій Валентинович, доктор фармацевтичних наук, професор.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Першим завідувачем кафедри технології ліків був доцент С.С. Ляшенко.

З 1967 по 1970 р. кафедрою керував к. фарм. н., доцент Л.А. Андрєєва, з 1970 по 1975 рр.– к. фарм. н., доцент Б.В. Курмаз. Впродовж 32 років кафедру очолював д. фарм. н., професор В'ячеслав Олександрович Головкін (1975–2007), завдяки його активному сприянню на кафедрі технології ліків з 1975 року відкрито аспірантуру.

З 2008 р. кафедрою завідує д. фарм. н., професор В.В. Гладишев.

 

СКЛАД КАФЕДРИ:

На кафедрі працюють : кандидати фармацевтичних наук, доценти –І.О.Пухальська, І.А. Бірюк, Т.М.Литвиненко, В.В.Нагорний, Л.О.Пучкан, Б.С.Бурлака, кандидати фармацевтичних наук, старші  викладачі - М.М.Малецький, А.В.Курінний, Г.П.Лисянська, кандидати фармацевтичних наук, асистенти – В.І.Сєриков,  Ал Зедан Фаді, Д.М.Романіна.

 

На фото: професор В.В. Гладишев; доценти: І.А. Бірюк, Л.О. Пучкан, І.О. Пухальска, В.В. Нагорний, Т.М.Литвиненко, Б.С.Бурлака; ст. викладачі,к.фарм.н.: М.М. Малецький; А.В.Курінний,  Г.П. Лисянська;асистенти: к. фарм. н. Фаді Ал Зідан, В.І. Сєріков;, Д.М.Романіна.

 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Студенти 3, 4, 5 курсів фармацевтичного факультету за спеціальностями «Загальна фармація» та «Технологія парфумерно-косметичних засобів» вивчають на кафедрі аптечну технологію ліків, технологію виробництва парфумерно-косметичних засобів, промислову технологію ліків, біофармацію, гомеопатію, фармацевтичну аромологію.

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Підготовка студентів на кафедрі базується на принципах забезпечення методичної та інформаційної організації навчального процесу з елементами самостійної роботи. Для ліцензійного тестування створено банк тестових завдань «Крок-1» та «Крок-2», що нараховує більше 3000 тестів.

Згідно з навчальним планом створено робочі програми з усіх навчальних дисциплін. Розроблено оригінальні лекції з мультимедійним забезпеченням для вітчизняних та іноземних студентів. Видано методичні рекомендації для практичних занять з усіх навчальних дисциплін для вітчизняних і іноземних студентів фармацевтичного факультету, а також навчальні посібники для практичних занять з фармацевтичної аромології та технології парфумерно-косметичних засобів.

 

НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ

На підставі проведених досліджень зроблено значний теоретичний внесок у фармацевтичну технологію. Розроблено теоретичні основи створення нових ректальних і вагінальних лікарських засобів, м'яких лікарських форм з антимікробними, антипротозойними, антисептичними лікарськими речовинами.
 
Велику кількість розробок кафедри впроваджено безпосередньо в практичну медицину і фармацію. Затверджено нормативну документацію та зареєстровано в МОЗ України оригінальні лікарські засоби - настоянки складні «Апівіт», «Гепафітол»  та «Фітовіт», креми «Фітапімаст», «Діал», «Сінаполіс», «Фітапіол», гранули «Фітапіброн», «Фітапігаст», «Фітофіл», «Фітапілайф», «Панкреофіл»(НВАТЗТ «Цвітень», м. Дніпропетровськ), водний розчин для зовнішнього застосування «Біоцид» - (НВП «Біоцид», м. Київ). 
 
Налагоджено промисловий серійний випуск понад 100 продуктів спеціального харчування, парафармацевтичних засобів, товарів побутової хімії, розроблених кафедрою за затвердженою нормативною документацією на підприємствах різної форми власності України, Латвії, Таджикистану та Російської Федерації. 
 
З 1993 р. Держстандартом України на базі кафедри акредитовано сертифікаційну випробувальну лабораторію парфумерно-косметичних товарів і товарів побутової хімії для контролю якості вітчизняної та імпортної продукції.
 
За результатами отриманих наукових досліджень під керівництвом завідувача кафедри, д.фарм.н., професора Гладишева В.В. захищено 11 кандидатських дисертацій. 
 

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

В процесі розробки нових лікарських засобів кафедра технології ліків тісно співпрацює з кафедрами фармакології, мікробіології, дерматовенерології, аналітичної хімії   ЗДМУ, кафедрами дерматовенерології, фармакології та ЦНДЛ Дніпропетровської медичної академії, кафедрою урології Запорізької академії післядипломної освіти.

ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

На кафедрі ведуться дослідження з удосконалення технології виробництва лікарських засобів. Регулярно проводяться консультації з проблем вдосконалення технології виробництва лікарських та парафармацевтичних засобів з працівниками фармацевтичних підприємств м. Запоріжжя, м. Дніпропетровська та ін., а також обласних аптечних установ.

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR