Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Кафедра факультетської хірургії

Кафедра розташовується на території установ: багатопрофільної лікарні «Віта Центр» (вул. Сєдова, 3, тел.: (061) 289-07-22); Відділкової клінічної лікарні на ст.Запоріжжя-2 (вул. Чумаченка, 21-а, тел.: (061) 96-00-02) та навчально-наукового медичного центру "Університетська клініка" (вул. Кірова, 83, тел.: (061) 764-44-51).

Завідувач кафедри – КЛИМЕНКО А.В., професор, доктор медичних наук.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Кафедру факультетської хірургії організовано у 1964 році. Засновником і першим керівником був відомий на Україні професор Луценко Степан Митрофанович (1964–1988).

На кафедрі велася науково-дослідна робота: виконувались різноманітні операції на серці, легенях, стравоході, шлунку, печінці, жовчних шляхах. Під керівництвом професора С.М. Луценка захищено 3 докторські та 26 кандидатських дисертацій, надруковано 350 наукових публікацій.

З 1988 по 1994 рік кафедру очолював професор С.О. Пишкін. Під його керівництвом продовжували розроблятись питання невідкладної хірургії органів шлунково-кишкового тракту, хірургія цирозу печінки, позапечінкових жовчних шляхів.

З 1995 р. кафедру факультетської хірургії очолює професор В.М. Клименко. Продовжується розробка актуальних питань хірургії органів шлунково-кишкового тракту, судин. Представлені нові оперативні втручання паренхімозберігаючого типу у хворих на хронічний панкреатит. Широко втілюються лапароскопічні способи операцій при різноманітних захворюваннях стравоходу, шлунку, дванадцятипалої, тонкої та товстої кишок, грижах черева, підшлункової залози. Виконуються ендоваскулярні і відкриті операції (гібридні втручання) при атеросклеротичних ураженнях судин нижніх кінцівок.

З 2018 року кафедру очолює д.мед.н., професор Клименко А.В.

СКЛАД КАФЕДРИ:

д. мед. н., професор А.В. Клименко; лауреат Державної премії України, д.мед.н., професор Клименко В.М., к. мед. н., доцент В.В. Ізбицький; к. мед. н., асистент А.С. Тугушев; к. мед. н., асистент О.В. Захарчук; к. мед. н., асистент В.В. Вакуленко; к. мед. н., асистент О.С. Черковська; к. мед. н., асистент С.М. Кравченко; асистент А.О. Стешенко.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Вітчизняні та англомовні студенти 4-го курсу першого і другого медичних та другого міжнародного факультетів за спеціальностями «лікувальна справа» та «педіатрія» вивчають на кафедрі дисципліну «хірургія».
Вітчизняні та англомовні студенти 2-го курсу фармацевтичного факультету вивчають на кафедрі дисципліну «перша долікарська допомога».
Студенти 4-го курсу фармацевтичного факультету (денна та заочна форми навчання) вивчають на кафедрі дисципліну «методи корекційної техніки».
Студенти 5-го курсу фармацевтичного факультету (денна та заочна форми навчання)вивчають на кафедрі дисципліну «основи косметичної хірургії».
 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Підготовка студентів на кафедрі базується на засадах забезпечення методичної та інформаційної організації навчального процесу з елементами самостійної роботи, впровадження нових ефективних форм контролю знань та умінь. Для ліцензійного тестування створено банк тестових завдань «Крок-2» (3000 тестів).

Згідно з навчальним планом за кредитно-модульною системою створено робочі програми з навчальної дисципліни. Оригінальні лекції читаються виключно з використанням мультимедійних технологій.

Видано методичні рекомендації для практичних занять з навчальної дисципліни для вітчизняних і іноземних студентів медичних факультетів.

 

НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ

Під керівництвом професора В.М. Клименка захищено 8 кандидатських дисертацій, виконуються докторська і 2 кандидатські дисертації, написано підручник з клінічної хірургії.
Викладачами кафедри отримано 8 патентів на корисну модель, опубліковано понад 300 статей.
 

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

Кафедра підтримує тісні наукові зв’язки з науково-дослідними інститутами Москви, а також вченими інституту трансплантології (м. Пітсбург, США) та Університетської клініки (м. Гейдельберг, Німеччина).

 

ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

Діагностична, консультативна і лікувальна робота ведуться в хірургічних відділеннях багатопрофільної лікарні ТОВ «Віта Центр», Відділковій клінічній лікарні на ст. Запоріжжя-2 та у навчально-науковому медичному центрі "Університетська клініка".

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR