Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Університет сьогодні

Кафедра урології 

Кафедра розташовується на території установ: Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги (вул. Перемоги, 80, тел.:(0612) 701-69-36; Центр репродуктивної функції людини (вул. Дивногорська, 5), Клініка АО «Мотор – Січ» (вул. Брюлова, 6).

Завідувач кафедри – БАЧУРІН Георгій Вікторович, професор, доктор медичних наук. 

Тел.: (0612) 701-69-36

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Кафедра урології Запорізького державного медичного інституту бере початок з сімдесятих років минулого століття. Тоді курс урології викладали у програмі факультетської хірургії студентам четвертого курсу лікувального факультету.

Згідно з наказом МОЗ СССР у 1970 році урологію дозволено виділити у самостійний курс. Однак тільки 1 вересня 1976 року у Запорізькому медичному інституті був організований фактично повністю самостійний курс урології і його очолив к. мед. н. Бачурін В.І.  Курс з самого початку й донині розміщується на базі урологічного відділення 5-ої лікарні швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя.  Усього було 60 ліжок для дорослих та 30 ліжок для дітей.  У 1977 році дитяча урологія відокремилась у обласну дитячу лікарню №5 м. Запоріжжя.

Велика кількість ургентних урологічних хворих, довжелезні черги для госпіталізації планових урологічних хворих були причиною розширення урологічного відділення до 100 ліжок у 1980 році. Обсяг роботи був таким, що планову і, в першу чергу, ургентну урологічну допомогу надавали населенню м. Запоріжжя, області та  із інших регіонів України.

У 1985 році Бачурін В. І. успішно захистив докторську дисертацію (під керівництвом член.-кор. АМН України проф. Люлько О. В.) з проблеми лікування урологічних хворих, що потерпають від цукрового діабету. У 1986 році наказом МОЗ СССР курс урології реорганізований у кафедру урології Запорізького медичного інституту. Першим завідувачем кафедри обраний д. мед.н. проф. Бачурін В. І., під керівництвом якого захищені 1 докторська і 8 кандидатських дисертацій. 

Випускники кафедри працюють лікарями в країнах СНД,  Ймені, Ірані, Йорданії, Лівані, Алжирі, Кувейті.

У 2014 році кафедру очолив д.мед.н. Г.В.Бачурін. 

Склад кафедри:

Склад кафедри:

Зав. кафедри, д.мед.н. Бачурін Г.В., професор кафедри, д.мед.н. Довбиш М.А, к.мед.н., доцент Губарь А.О., ас. Довбиш І.М., ас. Ломака С.С., ас. Коломоєць Ю.С., ас. Єременко К.М., ас.Унгурян О. Б., старший лаборант Крупій А.В., старший лаборант  Богун М.Ю.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦІПЛІНИ:

Урологія (інтернатура, магістратура, ординатура, аспірантура),

Урологія з оцінкою результатів досліджень.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

Кафедра підтримує тісні наукові зв'язки з ДУ «Інститут урології АМН України», кафедрою урології Національного медичного університету ім. Богомольця, кафедрою урології Харківського Національного медичного університету та інших медичних університетів України.

 

ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

Лікувальна робота присвячена, в основному, удосконаленню кваліфікованої урологічної допомоги населенню м. Запоріжжя та області з використанням сучасної апаратури. 

Діагностична і консультативна робота виконується у відділеннях урології, радіології та рентгенології 5 Міської клінічної лікарні екстренної та швидкої медичної допомоги, у Центрі репродукцій людини та у клініці "Мотор-Січ".

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR