Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Університет сьогодні

Кафедра загальної хірургії та догляду за хворими

Кафедра розташовується на території Запорізького міського центру екстремальної та швидкої медичної допомоги

м. Запоріжжя, вул. Перемоги 80

Тел.: (0612) 34-75-53

Завідувач кафедри – ГАНЖИЙ Володимир Валентинович, професор,  доктор медичних наук. 

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Кафедра прийняла перших студентів 3 курсу лікувального факультету на базі Запорізького міського центру екстремальної та швидкої медичної допомоги 1 вересня 1965 р. В той час на кафедрі викладалися також лекції та практичні заняття з анестезіології і реаніматології. З 1992 по 2007рр. до складу кафедри входив курс анестезіології і реаніматології.

Першим завідувачем кафедри до 1987 р. був доктор медичних наук, професор Сєрга Володимир Іванович. Головними науковими напрямками кафедри на той час стали розробки ведення перед- і післяопераційного періоду, діагностика й лікувальна тактика при гострому панкреатиті.

В 1987-2006 р.р. кафедрою завідував доктор мед. наук, професор Сирбу Іван Федорович. За цей час на видана 1 монографія по невідкладній хірургії захворювань органів черевної порожнини, 6 навчальних посібників із загальної хірургії про набір ситуаційних завдань; догляду за хворими в хірургічному й терапевтичному стаціонарах; асептиці й антисептику; веденню хворих у хірургічній клініці; класифікації хірургічних хвороб. Підготовлений для печатки підручник по загальній хірургії українською мовою (співавт. І.Ф. Сирбу).

З жовтня 2006 року на посаду завідувача кафедри загальної хірургії Запорізького державного медичного університету обрано д.мед.н., професора Ганжия Володимира Валентиновича.

Кафедра є досконалою клінічною і науковою базою для підготовки студентів медичного та фармацевтичного факультетів та лікарів хірургів. Для підготовки кадрів з хірургії на кафедрі відкриті інтернатура, магістратура, аспірантура, докторантура і клінічна ординатура. Випускники кафедри працюють лікарями у Канаді, Німеччині, Австрії.

За час існування кафедри захищено 2 докторські та 17 кандидатських дисертацій.

 

СКЛАД КАФЕДРИ:

 

Завідуючий кафедри, д.мед.н., професор Ганжий В.В., д.мед.н., професор Сирбу І.Ф., к.мед.н., доцент Бачурін А.В.,  к.мед.н., асистент Танцура П.Ю.,  к.мед.н., асистент Кравець М.С.; к.мед.н., доцент Капшитар О.О.; к.мед.н., доцент Бамбизов Л.М.; к.мед.н., асистент Ізбицький В.В. 

 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦІПЛІНИ:

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

 

НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ

Науково-дослідна робота кафедри спрямована на ранню діагностику й застосування сучасних методів лікування і профілактики гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини, а також удосконалення мініінвазивних оперативних втручань.

Під керівництвом професора Ганжия В.В. виконується 1 кандидатська дисертація.

 

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

Кафедра підтримує тісні наукові зв'язки з науково-дослідними інститутами Дніпропетровська (Дніпропетровська державна медична академія), Києва (Інститут хірургії і трансплантології ім. Шалімова А.А.), Харкова (НДІ загальної та невідкладної хірургії).

 

ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

Лікувальна і консультативна робота виконується у 1,2,3 хірургічних відділеннях Запорізького міського центру екстремальної та швидкої медичної допомоги .

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR