Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Університет сьогодні

21.11.2016 р. Виховний захід на тему : «Голодомор 1932-33 років –геноцид українського народу»

Пекельні цифри та слова,у серці б'ють, неначе молот,
немов проклятий оживе, рік тридцять третій.
Голод...Голод
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах,
Сім мільйонів (Боже мій)
Не долічила Україна.

21 листопада 2016 р. у Медичному коледжі ЗДМУ для I і II курсу відділення «Сестринська справа»  та «Фармація» організовано під керівництвом викладача вищої кваліфікаційної категорії Ємець А.В. виховний захід на тему : «Голодомор 1932-33 років –геноцид українського народу».

Масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії. Найголовнішими чинниками стали: крах сільськогосподарської практики тодішнього режиму, скорочення посівних площ у колишніх хлібородних районах внаслідок політики воєнного комунізму, директивні методи компартійного керівництва, яке розподіляло наявні продресурси на користь промислових центрів, передусім тих, що знаходилися поза межами України.

Голод 1932-1933 рр. став для українців тим, як трагедія, масштаби якої неможливо збагнути, голод травмував націю, залишивши на її тілі глибокі соціальні, психологічні та демографічні шрами, які вона носить до сьогодні. Найважливішим у трагедії голоду є те, що його можна було уникнути!

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR