Кафедра мовної підготовки 

Кафедра розташована у приміщенні гуртожитку №4  ЗДМУ

69035 м. Запоріжжя, вул. Сталеварів 31а

Тел.: (061) 233-20-02

Завідувач кафедри –  Катерина Іванівна ГЕЙЧЕНКО, доцент, кандидат педагогічних наук.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

У 1973 році в Запорізькому медичному інституті було відкрито підготовчий факультет для іноземних громадян, один з перших в Україні, і створено кафедру російської мови. Кафедру очолив старший викладач Гладун Лідія Данилівна.

 У 1975 році було організовано другу кафедру російської мови для студентів І-V курсів основних факультетів під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Гейченко Катерини Іванівни. У 1995 році ці кафедри об’єднали в одну. З 2007 року вона має назву кафедри мовної підготовки іноземних громадян.

         Викладання української мови ведеться на І-ІІІ курсах І та ІІ міжнародних факультетів, а також:

Кафедра мовної підготовки була найбільшою за чисельністю серед кафедр університету. З січня 2017 року з кафедри відділилися викладачі, які працювали у групах довузівського етапу, і перейшли до Центру підготовки іноземних громадян. Зараз на кафедрі працюють 3 доценти, 6 старших викладачів, 15 викладачів.

Склад кафедри станом на 1 вересня 2018 року: зав. кафедри, доц. Гейченко К.І., доц. Рагріна Ж.М., доц. Сенік Л.М., ст. викл. Богуславська Л.Ф., ст. викл. Даниленко Л.В., ст. викл. Корбут Л.М., ст. викл. Кравченко Ю.В., ст. викл. Лебеденко І.Л., викл. Агіна О.І., викл. Андрєєва О.Ю., викл. Бондар Ю.В., викл. Гнатенко С.А., викл. Головачов А.С., викл. Гриценко О.В., ст.викл. Дев'ятовська І.В., викл. Дейнега В.В., викл. Зайцева М.О., викл. Коновальчук Н.О., викл. Кремпова Л.О., викл. Полежаєва Н.А., викл. Рамазанова Д.Г., викл. Старостенко К.І., Якутіна Т.Г.

За 43 роки роботи кафедри більше 20 тисяч іноземних громадян зі 101 країни світу пройшли навчання мови.

Викладачі кафедри працювали за кордоном: у Алжирі,  Англії,  Афганістані,  Італії,  Кампучії,  КНДР, Лаосі, Малі, Мозамбіці,  Монголії,  Німеччині,  Новій Зеландії, Сирії, Чехії  та інших країнах,  де навчали мови студентів, аспірантів та стажерів.

СКЛАД КАФЕДРИ:

Кафедра представлена двома напрямами роботи: мовна підготовка іноземних студентів на основному етапі навчання (І-ІІІ курси) та довузівському етапі.

У 2017 році довузівський етап виділено у складі кафедри мовної підготовки в окремий курс. Завідувач курсу - доц., канд.пед.н. Васецька Л.І.

Кафедра з кожним роком омолоджується. Молоді викладачі не тільки забезпечують навчальний процес, а й активно займаються науковою діяльністю та позааудиторною роботою зі студентами. За 44 роки на кафедрі підготували  до навчання у ВНЗ України і країнах СНД близько одинадцяти тисяч іноземних студентів. Викладачі кафедри працювали за кордоном у 14 країнах: в Італії, Англії, Новій Зеландії, НДР, Сирії, КНДР, Афганістані, Монголії, Алжирі, Лаосі, Мозамбіку, США.

 

 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Навчальні дисципліни на основному етапі:

-         «Практичний курс української мови як іноземної» (для студентів І – ІІІ курсів фармацевтичного та медичного факультетів);

-         Спецкурс «Методика викладання української мови як іноземної» (для студентів ІІІ – VI курсів фармацевтичного та медичного факультетів);

-         Спецкурс з підготовки до іспиту з кандмінімуму.

-         Онлайн-курси з різних напрямків.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Провідне завдання кафедри – висока якість мовної підготовки студентів-іноземців для отримання ними професійних знань. Колектив кафедри постійно удосконалює навчально-методичну базу.

Складено 14 нових навчальних програм з дисципліни медичних, стоматологічних та фармацевтичних факультетів. На їх засадах розроблено кредитні робочі плани. До кожного уроку підготовлені методичні розробки. Авторськими колективами кафедри видано 4 підручники, 2 з яких - з грифом МОН України, більше 70 навчальних посібників, 18 методичних рекомендацій та словників, 19 онлайн-курсів з самостійної роботи та вивчення культурологічних аспектів мови («Функції та мовленнєві інтенції художнього тексту», «Компресійна передача інформації художнього тексту з використанням інтенціональних програм», «Інтенціональні програми художніх текстів», «Особливості художнього дискурсу. Формування емоційної оцінки твору», «Професійне спілкування: лікар – хворий»,  «Функціональні особливості спілкування», «Вступ до фаху: наукове мовлення», «Моделювання професійного діалогу», «Комунікативні функції тексту», «Професійно-орієнтований дискурс» тощо).

НАУКОВА РОБОТА

За весь період роботи кафедри 16 викладачів захистили кандидатські дисертації і нині працюють в Україні, США, Швейцарії та інших.

На кафедрі ведеться розробка наукової теми "Комунікативний підхід до навчання наукового дискурсу іноземних студентів». У межах цієї теми 4 викладачі виконують дисертаційні дослідження. Підсумком такої роботи є наукові статті та тези, надруковані у наукових збірниках та журналах. Загальна кількість публікацій викладачів кафедри - понад 1000. Іноземні студенти також роблять перші кроки у науку, вони щорічно виступають з доповідями на студентських наукових конференціях, беруть активну участь у кафедральних олімпіадах.

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ВИХОВНА РОБОТА

Мовна підготовка іноземних студентів будується на пошуку засобів розкриття здібностей кожного з них. Цьому сприяє не тільки навчальний процес, а й організація вільного часу. Під керівництвом викладачів кафедри студенти багато нового дізнаються про історію та культуру українського народу, про м. Запоріжжя.  Цьому сприяють і традиційні екскурсії у музеї , на о. Хортиця, на виставки, у школи та інші навчальні заклади міста, поїздки містами України: - у Дніпро, Київ, Канів, у Карпати, відвідувань театрів, цирку, концертів; зустрічей з цікавими людьми, воїнами-ветеранами. Іноземні студенти беруть участь у кафедральних та університетських конкурсах, оглядах, вікторинах, вечорах, фестивалях, у спортивних заходах.

Всю роботу кафедри побудовано на творчій взаємодії викладачів та іноземних студентів.

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

Колектив кафедри – член Української асоціації викладачів української мови    та   літератури,  співпрацює  з  Київським національним університетом, Івано-Франківським національним медичним університетом, Університетом дружби народів, Білоруським національним університетом та ін.

Звязок з кафедрою

Власний сайт кафедри: https://languagedepartment.wixsite.com/movna-pidgotovka-zp

Кафедра у соціальній мережі Facebook:

https://www.facebook.com/groups/language.zsmu/?ref=bookmarks

Кафедра в Instagram: @ language_department_zsmu

https://www.instagram.com/language_department_zsmu

e-mail: geychenko@zsmu.zp.ua

 podgotovka_language@ukr.net

    Тел.: (061)233-20-02

 

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar