Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Живе справа професора Дунаєва і пам'ять про нього

Живе справа професора Дунаєва і пам'ять про нього

У Запорізькому державному медичному університеті відбулася  Всеукраїнська  науково-практична конференція з міжнародною участю   «Фундаментальні  та клінічні аспекти фармакології», присвячена пам’яті видатного  вченого Віктора Дунаєва.

Ім’я профессора Дунаєва відоме не лише в Україні, але й у багатьох країнах світу. Його дослідження в галузі молекулярної фармакології, створення медичних препаратів, організація фармакологічної школи стали важливими етапами у розвитку наукової базиЗДМУ і вітчизняної фармакології та медицини.Понад 32 роки  доля Віктора Володимировича була пов’язана із Запорізьким державним медичним університетом: тут вчений два десятки  років  працював проректором з наукової роботи, тридцять  - завідував кафедрою фармакології та медичної рецептури, був членом фармакологічного центру МОЗ  України, Президії Асоціації фармакологів України та Росії,  спеціалізованих вчених рад з захисту докторських та кандидатських дисертацій, входив до складу редколегій спеціалізованих фахових журналів України та зарубіжжя.  У його науковому доробку понад 600 наукових праць, п’ять  підручників із фармакології  та фармакотерапії , 200 авторських свідоцтв і патентів. Віктор Володимирович підготував 20 докторів та 86 кандидатів наук. Професор Дунаєв – співавтор першого вітчизняного гепатопротектора, карідопротектора та антиоксиданта – тіотріазоліну.

У ЗДМУ шанують пам’ять про видатного вченого,  його справу успішно продовжують колеги, учні, послідовники. Усіх учасників конференції від імені голови оргкомітету заходу, заслуженого діяча  науки і техніки України, ректора університету, професора Юрія Колесника привітав проректор з наукової роботи вишу, професор Валерій Туманський. Він, зосередивши увагу на постаті  та внеску  Віктора Дунаєва у вітчизняну фармакологію,  зазначив, що науковцям, які примножують славу університету нині, відкриті усі шляхи для здійснення їхніх найсміливіших задумів. Окрім того, вони мають унікальні лабораторії, оснащені найкращими технологіями, аналогами яких не можуть похвалитися інші навчальні заклади. Тому учні сміливо йдуть далі своїх учителів.

До присутніх, особливо до студентів,аспірантів, молодих науковців, які також взяли участь у конференції, звернулася проректор з науково- педагогічної  та навчальної роботи Світлана Моргунцова, яка побажала їм молодої пристрасті  у справі, якій вони присвятили життя. Наполегливо опановувати обрану професію. Адже так важливо осягнути досвід і набутки тих, хто вже пройшов цю дорогу, щоб успішно її продовжити.

Професор Ігор Бєленічев, який тепер очолює кафедру фармакології та медичної рецептури ЗДМУ, розповів присутнім про історію створення кафедри, віхи діяльності   колективу під керівництвом професора Дунаєва та нинішні здобутки вчених. 

Засвідчити свою велику повагу до постаті Віктора Дунаєва та університету, де він творив, навчав, робив наукові відкриття, з’їхалися представники практично усіх шкіл фармакологів України, адже скрізь працюють його учні, друзі, соратники. Делегацію київських науковців очолював відомий учений, член-кореспондент НАМН України Іван Чекман,  представників Дніпра – професор Віталій Мамчур, вінничан – професор Георгій Степанюк, одеситів – професор Валентин Кресюн, львів’ян – професор Львівського національного медичного університету Олег Пеняшко. Учасникам  конференції надійшли  численні вітальні адреси від колег, з якими співпрацював і дружив Віктор Володимирович, з багатьох наукових закладів України та зарубіжжя.  

Під час роботи конференції було виголошено ряд цікавих доповідей та повідомлень і з експериментальної та клінічної медицини, зокрема, про використання препаратів, винайдених вітчизняними  вченими, у лікуванні серцево-судинних, інших захворювань.


ПРОГРАМА ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА В.В. ДУНАЄВА «ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ТА КЛІНІЧНІ АСПЕКТИ ФАРМАКОЛОГІЇ»


ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ, ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА В.В. ДУНАЄВА «ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ТА КЛІНІЧНІ АСПЕКТИ ФАРМАКОЛОГІЇ». Тези доповідей.

25.11.2016

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR