З європейських клінік - з новим досвідом

Запорізький медичний університет давно і плідно співпрацює з медичними вузами європейських країн, зокрема, братніх  Польщі та Чехії.  Це дає широкі можливості українським студентам  знайомитися з охороною здоров’ я сусідніх  країн, попрактикуватися там, привезти  нові знання, а також отримати мотивацію  досягати  у навчанні нових  успіхів. Своїми враженнями діляться щасливчики, які минулого літа практикувалися у Вроцлаві.
                                         Працювали поруч з лікарями    
Влітку ми  мали унікальну нагоду  практикувати у місті Вроцлаві за спеціалізацією  ортопедія та травматологія. 
 
Насамперед,  дякуємо ректорату, нашим викладачам,  які реалізували для нас цей проект, завдяки якому ми  відкрили для себе європейську медицину  не як спостерігачі або пацієнти, а побували членами великої медичної родини.   Приємно вразило  ставлення до українських студентів медичної спільноти вроцлавської лікарні. Персонал був  чемним, зацікавленим передати досвід і  знання майбутнім українським лікарям. 
 
Кожен робочий день складався максимально продуктивно. Вранці обов’язковою його складовою був обхід  та засідання професорського складу з доповідями щодо тактики ведення і лікування хворих травматологічного відділення. Надалі мали можливість обрати собі ту працю, яка була нам до вподоби. Наприклад, працювати у приймальному відділенні ( збирати  анамнез та оглядати пацієнтів під керівництвом досвідчених лікарів ). Виконували  перев’язки та проводили інші маніпуляції разом з медичною сестрою. Працювали також в ролі другого асистента на різноманітних ортопедичних та травматологічних операціях.
Загалом, у Польщі ми отримали потужний досвід, який надихнув нас досягати нових вершин у розвитку вітчизняної медицини, удосконалювати та впроваджувати новітні технології лікування, надавати висококваліфіковану допомогу людям.
                            Анастасія Зарецька, Олександра Ієвлева, Ольга Крутяк, Альона Бондаренко 
 
Цей досвід мені знадобиться
 В  Університетській клініці Вроцлавського медичного університету мені дуже сподобалось. Перше враження - клініка дуже велика,  дуже чисто, у відділеннях є все необхідне приладдя, у кожній палаті - зручностідля пацієнтів. Також  для мене було відкриттям , що усі ліки  заздалегідь пакуються в окремому приміщенні індивідуально для кожного хворого.
 Я практикувався у терапевтичному відділенні, нашими керівниками були лікарі-резиденти, які мають добрі знання у різних галузях медицини. З ними ми щодня бували на ранкових оглядах, знайомилися із сучасними методами діагностики, оглядали пацієнтів, отримували відповіді на запитання, які нас цікавили. Вся інформація про пацієнтів знаходиться в єдиній базі, це  дуже зручно. Іще вразило, наскільки швидко та доцільно медики призначають додаткові методи дослідження та підключають до лікування лікарів різних спеціальностей.
На мою думку, ця поїздка була дуже корисною, оскільки я побачив зовсім інший рівень медицини, те, до чого треба прагнути, також отримав  практику у спілкуванні англійською мовою і відвідав місця культурної спадщини .
За цей  досвід я дуже вдячний керівництву нашого університету, а також міжнародному відділу, який допомагав вирішувати усі організаційні питання.
               Владислав Кемкін
 
Так само приязно приймали запорізьких студентів- медиків  в Університеті ім.Палацького (Оломоуц, Чехія). Там запозичували новий досвід Дарина Сазанович, Артем Семенко, Аліна Ляшко, Марія Мешкова. 
 
- Цього року мені випала нагода пізнати одну з найкращих европейських країн - Чехію. Медичну практику я проходила у місті Оломоуц, яке, за легендою, заснував імператор Юлій Цезар. Приємно вразив університет Палацького, один з найбільших у Чехії. Практика проходила разом з іноземними студентами з Китаю та Литви у відділенні гастроентерології. Проводили загальний огляд пацієнтів, ставили діагнози, вивчали методики проведення гастростомії, ФГДС, ректо- та колоноскопії. Чуйна і товариська тьютор Діана надихала своїм профессіоналізмом на глибше занурення у світ медицини. Мій досвід став значно більший.
 
Знання, отримані у ЗДМУ були гідно оцінені викладачами Палацького університету. Я дуже вдячна керівництву ЗДМУ за нагоду отримати безцінний медичний досвід.
Марія Мєшкова  
 
20.09.2016

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar