Студенти ЗДМУ повернулися з практики у Польщі

У липні команда студентів Запорізького державного медичного університету мала нагоду пройти літню практику в мальовничому містечку на північному сході Польщі - Білостоці. П'ятеро студентів четвертого та третього курсу 1 медичного факультету: Джаміля Буджеліда,  Віктор Павліченко, Станіслав Степаненко,  Валентина Матсалаєва та Альона Князєва, -  проходили практику в Клінічнїй лікарні медичної академії Білостока з 18 по 29 липня.
 
Двоє студентів, що обрали для проходження практики хірургічній напрямок, мали можливість здобути новий досвід у відділенні ендокринної хірургії. Для тих, хто обрав трапевтичний напрямок,  були відкриті двері відділень алергології, гематології та ендокринології.
 
У кожному відділені кураторами практики були досвідчені лікарі, що намагались передати українським гостям якомога більше знань, власного досвіду, а також ознайомити з новітніми технологіями в медичній сфері. Студенти були ознайомлені зі структурою польської медичної освіти та організацією охорони здоров'я.
У відділенні ендокринної хірургії студенти щоранку супроводжували команду хірургів на ранкових оглядах, після чого мали змогу відвідати операційний блок, взяти участь у підготовці пацієнта до операції,  отримати нові знання стосовно роботи обладнання в польському операційному блоці.
 
У відділенні алергології, гематології та ендокринології студенти мали змогу оглядати пацієнтів, тренуватися у встановленні діагнозу та взяти участь в проведенні багатьох діагностичних процедур.
 
Найцікавішим протягом практики у всіх відділеннях був процес збирання анамнезу та встановлення контакту з пацієнтами. Це було не простим завданням, адже окрім медичних знань студентам потрібно було продемонструвати свої знання англійської мови, а інколи навіть польської.
 
Два тижні, проведених в Польщі, стали чудовим шансом для здобуття досвіду в одній з найкращих лікарень країни, отримання практики не тільки з англійської, але й з польської мови. Та найважливішим стало розуміння рівня професіоналізму і знань польських лікарів, до якого треба прагнути українським студентам-медикам в навчанні та згодом у роботі на Батьківщині.
Альона Князєва
студентка 5 курсу, перший медичний факультет
 
Своїми враженнями ділиться п'ятикурсник Віктор Павличенко: 
- Завдяки співпраці нашого університету з багатьма зарубіжними університетами, я отримав можливість проходження практики у місті Білосток, Польща. Сподівання переповнювали мої думки…  відкриття для себе рівня медицини іншої країни, визначення  всіх плюсів  і мінусів медичної справи.І я вирушив у двотижневі мандри, повний емоцій і бажання отримання нових знань. Що ж, час не було проведено дарма і мені є що розповісти.
 
З першого ж візиту клініка нас вразила: збудована два роки тому, вона є останнім словом в архітектурі. Дуже приємним було і спілкування:  де б ми не опинилися, у яке б відділення нас не розподілили, персонал завжди зустрічав нас радо та привітно. До нас  ставились з повагою і намагалися надати якнайбільше інформації. 
 
У перший же день (і потім щодня) я потрапив у великий сучасного рівня операційний блок, у якому є обладнані за останнім словом медичної техніки операційні для кожного клінічного відділення.  Хірургам зручно працювати, анестезіолог має свій робочий куточок. І навіть  шестеро-семеро студентів не заважають їм!  Ми намагались відвідати якомога більше операцій, щоб вловити нюанси роботи лікарів-хірургів. Одного разу нам навіть дозволили розрізати та обстежити видалений шлунок, уражений злоякісною пухлиною.
 
У терапевтичному відділенні нами опікувався молодий резидент, який вразив своїми високими знаннями різних галузей  медицини. Завдяки йому ми стали свідками різних медичних маніпуляцій (бронхоскопія, дослідження зовнішнього дихання, визначення алергії та ін.), проводили дослідження багатьох пацієнтів, слухали міні-лекції з тем, які нас цікавили.
 
Вразило те, що всі лікарі виконують свою справу на високому професійному рівні, щиро піклуються про своїх пацієнтів, не зволікають  у  терміновості та точності діагностування, оперативно залучаючи необхідних  спеціалістів  медицини для усунення розвитку побічних розладів організму хворих, щоб досягти повного виліковування. 
 
Тож я отримав знання та відповіді на багато питань, які мене цікавили. Головне – я побачив високий рівень професіоналізму та відповідальності лікарів за свою справу, їх бажання ділитися власним досвідом зі студентами. Побачив як лікують у провідній європейській державі.
 
Звичайно, мене не залишили байдужим відвідані історико-культурні місця країни, і нові друзі зі всього світу, які теж опинилися у Білостоці на медичній практиці. За цей безцінний досвід я дуже вдячний керівництву нашого медичного університету, і, зокрема,  працівникам міжнародного відділу. 
Віктор Павличенко
студент 5 курсу першого медичного факультету
 
22.08.2016

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar