Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Перший земський лікар Лукашевич

   Запорізький державний медичний університет отримав несподіваний подарунок - портрет першого земського лікаря Михайла  Лукашевича та архівні матеріали про його діяльність. Днями до університету завітала правнучка земського лікаря Ірина, щоб передати зібрані і опрацьовані матеріали і розповісти про свого славного прадіда. 
   Михайло Адамович Лукашевич був першим земським лікарем у тодішнього Олександрівська і багато зробив для населення міста, а також  Бердянська, Мелітополя, Оріхова та інших. Ще студентом Харківського медичного університету він приїхав в Олександрівськ для боротьби з епідемією холери. Побачивши здібності і старанність молодого лікаря, земство запропонувало йому стипендію до закінчення університету з умовою, що після закінчення університету він приїде в Олександрівськ працювати. Починаючи з 1870 року Михайло Адамович очолював земську лікарню і охорону здоров’я у повіті. Часто лікував хворих безкоштовно, адже у багатьох не було ні копійки. Чутки про доброго і грамотного лікаря поширилися по всій губернії. 
   Життя Михайла Адамовича Лукашевича обірвалося трагічно у 1910 році: рятуючи людей від сибірської виразки, він заразився сам і помер. Сотні вдячних городян проводжали лікаря в останню путь, на знак жалоби були закриті навчальні заклади, а багато торгівців закрили свої магазини. На надгробку його могили хвилюючий напис: «Лікарю-безсрібнику від вдячних жителів Олександрівська». 
   Нарешті пам’ять першого земського лікаря вшанували і в Запоріжжі: кілька тижнів тому сесія міської ради прийняла рішення про перейменування вулиці Жовтневої на вулицю Земського лікаря Лукашевича.  А подаровані матеріали і портрет земського лікаря Лукашевича стануть в нагоді у навчанні студентів ЗДМУ. 
 
14.03.2016

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR