В Остраву за досвідом

Д.мед.н., доцент кафедри госпітальної хірургії Андрій Никоненко ділиться враженнями від свого перебування в університеті Острави (Чехія). В клініці університету А. Никоненко має можливість працювати над темою «Хірургічне лікування захворювань печінки».

"Медичний факультет університету Острави має свою клініку. Це  найбільша лікарня міста, максимально оснащена. Схожа на Запорізьку обласну клінічну лікарню -  багато профільних відділень, багато студентів, лекційні зали.  

Кафедра хірургії знаходиться на базі трьох хірургічних відділень (включаючи загальну хірургію, ендокринну хірургію, онкологію, трансплантацію, судинну хірургію, а також дитячу хірургію). Під час обходу можна побачити різнопрофільних хірургічних хворих. Практично всі хірургічні втручання виконуються лапароскопічно. За день відбувається до 20 операцій. Добре розвинута кардіохірургія і відділення ангіології. У відділенні ангіології проводять стентування коронарних, вісцеральних та периферійних артерій, ендоваскулярне протезування при аневризмі черевинної аорти.  

Під керівництвом декана медичного факультету, професора Павла Зончи на кафедрі проводиться науково-дослідна робота  з малоінвазивного хірургічного втручання в хірургії печінки. Основний напрям – ALPPS, –  доволі складні операції, пов’язані з двоетапною резекцією печінки. Щотижня проводять 2-3 операції».

Разом з чеськими колегами А.Никоненко вивчає метод ALPPS і намагається його вдосконалити. Університет Острави забезпечив запорізькому медику доступ до університетської бібліотеки,  а також до усіх платних видань та публікацій.

На фото – Андрій Никоненко з завідувачем кафедрою хірургії університету Острави Пітером Вавра

23.09.2015

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar