Три міжнародні проекти в реалізації, четвертий – у плані

Сучасна європейська медична освіта базується на широкому застосуванні віртуальних технологій, дистанційного навчання, різного роду стимуляторів і тренажерів. Запорізький державний медичний університет, визначивши пріоритетом входження до європейського освітнього простору, зробив ставку на впровадження інноваційних інформаційних технологій у навчальний процес. Для цього університет має як серйозний інтелектуальний ресурс, так і потужну технічну базу.

Ці дві складові допомогли ЗДМУ виграти гранти у програмах Темпус, Еразмус+  та Горизонт-2020.  Разом з партнерами - медичними університетами Великобританії, Швеції, Греції, Чехії, Малайзії, Казахстану, - ЗДМУ реалізує проекти «Проблемно-орієнтоване навчання з використанням віртуальних пацієнтів» та «Training Against Medical Error /Навчання проти  медичних помилок». А з медичними університетами Болгарії, Естонії та Туреччини – проект «Кредитна мобільність», який забезпечить взаємний обмін професорсько-викладацьким складом і студентами.

За рахунок гранту ЄС, отриманого для реалізації проекту "ePBLnet", в університеті створено Медичний освітній центр і чотири PBL-аудиторії, обладнані інтерактивними дошками, проекторами, комп'ютерами, ноутбуками, розмножувальною  технікою, що дозволило впровадити в навчальний процес технологію віртуальних пацієнтів.  Інтерактивна технологія дозволяє студентам за допомогою комп'ютерної моделі реальної клінічної ситуації повноцінно зануритися в діагностичний і лікувальний процес, приймати самостійні рішення з тактики діагностики і лікування, бачити і усвідомлювати наслідки тих чи інших своїх рішень, не порушуючи при цьому прав та безпеки пацієнта. Безумовними перевагами даної технології є також  посилення мотивації студентів до навчання і самостійного вивчення матеріалу, наочність, можливість «взяти паузу» в процесі роботи з пацієнтів і отримати необхідну довідкову інформацію, розвиток клінічного мислення. 

Під час робочої зустрічі університетів-партнерів, яка днями відбулася  в Глазго (Великобританія), представники Запорізького мед університету запропонували ще один проект з  подальшого впровадження віртуальних технологій у Європейську медичну освіту. Проект викликав зацікавленість у колег з інших медичних університетів і буде внесений на розгляд Європейської комісії у 2016 році.     

 

11.09.2015
1
2
3

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar