Практика у Чехії студентів і магістрантів ЗДМУ

Програма практики у Чехії аналогічна вітчизняній, і студенти мали можливість закріпити практичні навички та вміння.  Разом із студентами з інших країн, яких чимало стажується в університеті Палацького за міжнародними програмами обміну, наші практиканти брали участь у щоденних обходах, чергуваннях, проводили різноманітні процедури та маніпуляції.

Чеські медики сприяли нашим студентам в усьому: забезпечили доступ до пацієнтів, підказували цікаві клінічні випадки, за якими варто поспостерігати, дозволяли асистувати в операційних, вчили проводити ультразвукові дослідження, ангіографію.

Своїми враженнями від практики у Чехії поділилися Дарія Вакула, Ельмаз Веліляєва, Вікторія Колокова, Євгенія Полякова, Іван Дарій і магістрант Любов Міняйленко:

- Нас доброзичливо прийняли в клініці. Ми були закріплені за першою хірургією, але мали можливість заходити і в другу та третю хірургію – нам усе показували і розказували. В клініці 10 операційних залів і в усіх постійно відбуваються операції.

- Ми були присутні на операції з пересадки нирки, а в наступні дні, уже в іншому відділенні, спостерігати за тим, як протікає післяопераційний період у хворого.

- Чеські студенти часто допомагали з перекладом при спілкуванні з хворими і лікарями, які не володіли англійською.

- Вразили масштаби університетської клініки: дуже багато корпусів, по території навіть ходить автобус!

Обмін студентами відбувається  в рамках угоди про співпрацю між Запорізьким медичним університетом і Університетом Палацького. 

8.10.2014
2
3
4

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar