А починається з кашлю

Серед хворих на хронічне обструктивне запалення легень(ХОЗЛ) кожен другий пацієнт навіть не знає про свою хворобу, пояснюючи задишку, кашель іншими причинами – похилим віком, захворюваннями серця, тощо.

Тим часом, таке ураження досить небезпечне, і звертати увагу на нього варто якомога раніше, з першими ознаками. Найбільш раннім симптомом хвороби є кашель. Хворі його часто недооцінюють, посилаючись на вплив цигарок або забрудненого повітря. На перших стадіях кашель з’являється епізодично, в подальшому – щоденно. Приблизно через 10 років, якщо на кашель не звертати увагу, хворого починає турбувати задишка. Спочатку вона виникає тільки при фізичному навантаженні і посилюється при загостреннях хвороби. В подальшому задишка стає все більше вираженою.  Коли людині стає важко  самостійно себе обслуговувати, хворий  нарешті звертається до лікаря. Але час вже втрачено, в дихальній системі настали незворотні зміни.

Проте, лікуватися треба, й в умовах відділення мультимодальної патології Університетської клініки пацієнти мають можливість отримати професійну допомогу з приводу загострень ХОЗЛ. У  діагностичному центрі «Здоров’я» їм пропонують проведення спірографії з виконанням бронхолітичної проби.  А також в умовах  клініки можна пройти більш інформативне дослідження функції дихання – бодіплетизмографію. В центрі комп’ютерної томографії проводиться дослідження на 64-зрізовому спіральному комп’ютерному томографі з комплексом візуалізації Clarity виробництва Gеneral Electric (Японія). Пацієнти мультимодального відділення із загостреннями ХОЗЛ проходять курс не тільки медикаментозного, але й фізіотерапевтичного лікування, що покращує результати терапії та прискорює одужання.

 Висококваліфіковані спеціалісти відділення використовують сучасні методи діагностики та лікування захворювань органів дихання й завжди готові допомогти хворому.

14.01.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar