Один семестр, а стільки української!

Один семестр, а стільки української!

Сьогодні кафедра культурології і українознавства  має нагоду пересвідчитися, що першокурсники I і II медичних факультетів гарно розмовляють українською! Їхні голоси чути іще в коридорі, тренуються. А може, відтепер сміливіше будуть спілкуватися державною і поза університетом. Значить, усі старання викладачів були не марними.

Власне, студенти високий рівень знань засвідчили й на першому етапі комплексного екзамену – тестовому. Та він тривав у Teams, а отак, перед двома професорами кафедри вільно і правильно розповідати, скажімо, чому обрав медичний університет, або про відомих письменників-лікарів, чи про користь вакцинації,– зовсім інша річ. Не те, щоб страшно – відповідально.

 У кожній аудиторії кафедри іспит приймає по двоє викладачів, в одній з них – завідувачка кафедрою, доктор філологічних наук професор Ольга Турган і доктор філологічних наук, професор Тетяна Гребенюк. «Загалом перевіримо за кілька днів знання мови у 345 студентів, - каже Ольга Дмитрівна. – З них 319 вітчизняних, які опановують мову перший і єдиний семестр, та 26 іноземних, вони вивчатимуть її три роки. Загальне враження від першокурсників приємне, частина з них прийшли здобувати освіту з гарною  українською, це переважно молодь з інших регіонів, на жаль, у Запоріжжі знають її гірше. Завдання нашої кафедри допомогти майбутнім лікарям  вільно опанувати державну мову, адже вони послуговуватимуться нею у професійній діяльності, і вороття щодо неухильного  виконання Закону про мову не буде».

Ольга Дмитрівна розповіла, що сьогодні у дві зміни іспит складають сім груп. Кожен зі студентів прийшов в університет зі своїми результатами ЗНО, відтак на кафедрі вони писали ректорський диктант, і викладачі з’ясовували, наскільки корисними для здобувачів стали  заняття з української мови за професійним спрямуванням в університеті. Поступ був відчутним, адже вони почерпнули нові знання не лише з граматики, вправлялися також у документознавстві, мовленні. Це й демонструють під час іспиту.

Викладачі кафедри доклали багато зусиль, щоб підготувати студентів до перевірки знань, також було розроблено та затверджено шість тестових  варіантів по 80 запитань в кожному. Підготували 70 тем з медичної проблематики для усного випробування. Такий формат не став несподіванкою для першокурсників, адже на кожному занятті певний час виокремлювали для усних розповідей на пропоновану тему, шліфували ораторське мистецтво, вчилися структурувати виступ. Це були гарні тренінги, які знадобилися студентам сьогодні. Вони виголошували невеликі есеї, вступали в діалог з викладачами. Одні розуміли, як це добре – купатися в мові, насолоджуватися нею. Інші трішки комплексували, відчували свої помилки, дослуховувались порад викладачів, як працювати над вивченням мови далі. Адже цей процес одним семестром не завершується, екзаменом також, мова – на все життя.

13.01.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar