Зберегти серце і судини після COVID-19 допоможуть в Університетській клініці

Зберегти серце і судини після COVID-19 допоможуть в Університетській клініці

Поряд з лікуванням хворих на COVID-19, лікарі стикаються ще й з гострою проблемою постковідного синдрому у пацієнтів. Він розвивається у 20 відсотків тих, хто перехворів на небезпечну інфекцію. Частіше у  пацієнтів з хронічними серцевими захворюваннями, адже вони мають підвищений ризик ускладнень. Крім того, результати останніх досліджень свідчать, що COVID-19 може призвести до розвитку серцевої патології у пацієнтів будь-якого віку навіть при відсутності попередніх захворювань серця і судин.

Такі явища досліджують лікарі  кардіологічного  відділення Університетської клініки, тут  є належні умови для виявлення та лікування всього спектру можливих ускладнень у постковідному періоді. Зокрема, пацієнтам із серцевою недостатністю медикаментозна терапія проводиться під ретельним контролем лабораторних показників та інструментальних параметрів. За допомогою сучасного унікального обладнання світових брендів виявляються розлади ритму серця. Після комплексного обстеження і встановлення правильного діагнозу проводиться корекція відповідно до сучасних   досягнень науки та медичної практики.

Лікарі–практики працюють  спільно з науковцями кафедри сімейної ьедицини, терапії, кардіології та неврології ФПО ЗДМУ, кафедрою клінічної лабораторної діагностики, клінічною базою яких є Університетська клініка. Так  співробітники обох кафедр  спільно працювали над оригінальним дослідженням, пов’язаним з Covid -19, - у полі зору науковців було вивчення нових ендетеліотропних засобів в постковідному синдромі. Обумовлена така тема наукового пошуку тим, що при постковідному синдромі у пацієнтів можуть спостерігатися  процеси, пов’язані з розладом функцій центральної нервової системи, серцево – судинної, згортанням крові тощо. Завдання перед вченими -  розробка нових засобів, які б ефективно перешкоджали розвитку ендотеліальної дисфункції, їх ефективне й правильне використання. Такі дослідження допомагають медикам чіткіше зрозуміти природу процесів, які відбуваються в організмі людей, які перенесли Covid -19, щоб реально допомагати пацієнтам їх долати.

24.11.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar