Готуємось до Вченої ради. Створюється нова лабораторія

Готуємось до Вченої ради. Створюється нова лабораторія

Про перспективи створення нової лабораторії клітинних культур та біоінженірингу у складі ННМЛЦ розповідає завідувачка кафедри патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології, доктор медичних наук, професор Ольга Ганчева:
 
«Нова лабораторія, без перебільшення, буде однією з перших в Україні і навіть у Європі, і це не є порожні слова. Створюється вона за всіма вимогами, ми плануємо отримувати або виділяти клітини або з організму тварини, у перспективі – людини, чи купувати готові клітини у фірм. Оскільки у всьому світі триває заборона на проведення дослідів на тваринах, будемо займатися, як того вимагає цивілізований світ, клітинними культурами.  На них ми будемо проводити  наукові дослідження,  і згодом зможемо розвинути цікаві грантові проекти.
 
Другою частиною лабораторії – біоінженірингу, буде займатися команда новостворюваної кафедри стоматології  ФПО професора Олега Міщенка, який з цієї проблематики захистив докторську дисертацію. У основі дослідження, виконаного спільно з винахідниками «Мотор Січі», лежить допомога хворим з проблемами щелеп. Для виконання операції потрібно було виготовити протези скроневої кістки і фрагмента щелепи. Виконані на 3D – принтерах моделі кісток стануть новим поступом в стоматології. Тобто, лабораторія має два цікавих напрямки і це стане гарною перспективою для молодих дослідників, які приходять на нашу кафедру». 
 
23.11.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar