Студентський гарт: навчання і наука

Студентський гарт: навчання і наука

Вероніка Шкарупа – п’ятикурсниця  I медичного факультету, студентський лідер, відмінниця навчання, молодий науковець, багатогранно розвинена особистість. Вона є кращим представником студентської юні Запорізького державного медичного університету, а ще -  надією  складної  галузі медицини – неврології, у яку вона просто закохана з першого курсу.  

З нагоди Міжнародного Дня студента на церемонії  нагородження переможців  щорічного конкурсу «Студент року 2021», що   відбулася у Запорізькому обласному центрі молоді, Вероніка отримала свою першу вагому нагороду – Почесну Грамоту Запорізької  обласної ради, де вигравіювано  напис: «За проявлену особисту ініціативність, активну громадську позицію, впровадження ідей розвитку молодіжної політики в Запорізькій області».

Свою радість  студентка прийшла розділити звичайно ж, в рідний  університет, де починається успішне, щабель за щаблем, її сходження в професію і науку. Вероніку тепло привітали завідувач кафедри нервових хвороб, доктор медичних наук, професор Олександр Козьолкін і  професор кафедри  сімейної медицини, терапії, кардіології і неврології ФПО, доктор медичних наук, професор Світлана Мєдвєдкова. Вони є вчителями і керівниками наукових досліджень студентки, її наставниками.

На кафедрі нервових хвороб  Вероніка займається науковою роботою з третього курсу. Уже багато встигла. У полі зору дослідниці такі актуальні  питання, як лікування хворих з ішемічними інсультами, проблеми пацієнтів з розсіяним склерозом. А нещодавно саме життя підказало тему – подолання постковідного синдрому у осіб, які перехворіли на Covid-19. Це неоране поле досліджень, адже часто люди, які перенесли важку інфекційну недугу, іще довго не можуть позбутися тривожного стану, - одних переслідує депресія, інші скаржаться на провали в пам’яті.

Вероніка  працює захоплено, натхненно. Відвідує поліклініку КНП "Міська лікарня №6" , а також реабілітаційне відділення цього закладу, де спостерігає за перебігом захворювання та динамікою одужання пацієнтів, оцінює відновлювальні функції  після реабілітаційної терапії, спілкується з лікарями. Така плідна  робота увінчалася успіхами  особливо щедро на четвертому курсі: студентка брала участь у двох наукових конференціях  в університеті, чотирьох Всеукраїнських онлайн – у Львові, Києві, Ужгороді, Чернівцях. Успішно представила доповіді на міжнародних форумах  –  в Порто (Португалія)  під час  зустрічі  молодих європейських вчених, а також у Польщі. 

Дивовижним чином дівчині вдається все встигати – навчатися із середнім балом 4,97, студіювати численну кількість фахової літератури з проблем неврології. Нещодавно її обрали у Студентську раду, де працює в секторі зовнішніх зв’язків,  курує українською медичною студентською Асоціацією, є її президентом  в Запоріжжі.  Ця  потужна структура займається освітньою, волонтерською діяльністю, обмінами студентів різних країн, а також  співпрацює з Європейською студентською медичною асоціацією. Вероніка живить це об’єднання своєю позитивною енергетикою.

Зовсім не залишається часу взяти в руки гітару, хоча музику любить, музичну ж школу закінчила! Але поговорити японською і навіть передати іншим знання мови дивовижної країни Вранішнього сонця, яку опанувала, - це натхнення для душі. Яке все одно Вероніка  подарує улюбленій медицині!

22.11.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar