10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

Обізнаність щодо проблем психічного здоров`я є дуже важливим чинником  для людини. Щоб привернути увагу до проблеми, 1992 року встановлено Всесвітній день психічного здоров`я (World Mental Health Day).

Психічне здоров'я є  визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій творчий хист і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно і плідно працювати. У цьому позитивному сенсі психічне здоров'я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всієї спільноти.

На жаль, сучасне життя наповнене факторами стресу, який поглиблює  проблеми  з психікою. Зміни в житті політичному, економічному, пандемія Covid-19, негаразди на роботі, вдома - призводять до того, що людина зі своїми стресами починає вживатися, -  звикає жити у напруженні,  байдужості до своїх внутрішніх почуттів. Стреси поступово стають складовою існування. Тим часом з`являються тривожні, депресивні стани, психосоматичні захворювання, постійна роздратованість та апатія, втрата сенсу життя.

Більшість людей вважають, що за психотерапевтичною (психіатричною) допомогою треба звертатися лише тоді, коли людина стає «неадекватною», втрачає критику, самоконтроль. Це не так, проблему слід усувати, коли з’являються якісь із таких симптомів:  виражена дратівливість, різкі зміни настрою, розгубленість;  тривожні, тривожно-фобічні розлади, зокрема,  панічні атаки;  депресивні симптоми, апатія;  синдром хронічної втоми;  реакція на важкий стрес, неможливість з цим впоратися самостійно;  тривалі невирішені конфлікти в стосунках з близькими. Людина відчуває, що потрібна допомога,  але не усвідомлює, що саме  турбує і до якого фахівця потрібно звернутися.

У таких ситуаціях допоможуть зарадити спеціалісти  Університетської клініки ЗДМУ. Клініка  серед  інших пропонує такий вид послуги, як консультація лікаря-психотерапевта поза стінами психіатричної лікарні. Для психотерапевтичного кабінету існує окрема медична картка, доступ до якої є тільки у пацієнта та лікаря-психотерапевта. Тобто, сповідується правило конфіденційності. Саме такі умови допоможуть багатьом людям, яким потрібна психотерапевтична допомога, але є певні побоювання звернутися до фахівця.

9.10.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar